Kevadine Leedu

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 179 €


 

Kernave

 

Kaunas

 

Trakai

 

Vilnius

 

Vilniuse ooperimaja

 

Uzupise vabariik

02.05 - 04.05.2018
1. päev

Väljasõit Tallinnast kl. 06.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Tartust kl. 09.00 Vanemuise alumisest parklast. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige). Teel läbi Läti tutvustab giid meie lõunanaabrite ajalugu ning kultuuri. Sõidame Kaunasesse, mis oli 1919. aastal ajutiselt Leedu pealinnaks. Kaunase linnaekskursioon – kloostrid, kirikud ning nendega seotud legendid. Nerise kaldal asuv Kaunase kindlus meenutab kunagist Leedu suurvürstiriigi uhkust. Jalutame mööda Vabaduse puiesteed (Laisvés aléjat), mida ääristavad nii linna valitsushooned kui poed ja restoranid. Sellel tänaval on keelatud ainult kaks asja – autosõit ja suitsetamine! Näeme Leedu muistse äikesejumala Perkunase maja ning Kaunase raekoda, mida hellitavalt kutsutakse „valgeks luigeks“ ja mis oma torniga meenutab hoopis kirikut. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Meie reis jätkub muljetavaldavasse Trakai lossi, mis asub imekauni Galve järve saarel. Imetleme maalilist järvedest ümbritsetud Trakai linnakest, mis on mänginud tähtsat osa Leedu ajaloos ja on üks riigi vanimatest linnadest. Tõenäoliselt ulatub selle ajalugu juba 12. saj. Gediminase ajal oli see esimene Leedu iseseisva vürstiriigi pealinn. Vytautase valitsemisajal rajati Trakai saarele kindlus – võimukeskus, mis osutus parajaks pähkliks igale vallutajale. Seda saarekindlust on kutsutud Marienburgi ordulinnuse järgi ka “Väikeseks Marienburgiks”. Tegemist on ühe paremini restaureeritud keskaegse kindluslossiga Euroopas. Puusild ühendab saarelinnust muu maailmaga. 30 m kõrguses lossitornis oli suurvürsti residents. Külastame Trakai lossis asuvat muuseumi. Tänapäeval toimuvad siin erinevad kontserdid ja festivalid. Jõuame Leedu tänasesse pealinna Vilniusse. Külastame 326,5 m kõrgust teletorni. 165 meetri kõrgusel asuvast kohvikust avaneb panoraamvaade nii pealinnale kui linna ümbritsevale maastikule. Lähiajaloost on teletorn tuntud 1991. a Leedu taasiseseisvumise sündmuste keskmest, kui siin torni kaitses hukkus 14 inimest. Õhtusöök hotelli restoranis (lisatasu eest). Kl. 18.30 Vilniuse ooperi- ja balletiteatris Georges Bizet ooper „Carmen“. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Vilniuse linnaekskursioon bussiga ja jalgsi koos kohaliku giidiga. Vanalinnas seguneb gootika ja klassitsism lummava hilisbaroki hiilgusega. Selle piirkonna teevad kauniks kitsad kõrvaltänavad ja esinduslikud arhitektuurimälestised. Tutvume ajaloolise ülikooliga, mis võtab enda alla suure osa vanalinnast, ja uhke gooti stiilis punastest tellistest Püha Anna kirikuga. Vilniuse vanalinnas on ka katoliiklikus maailmas pühade paikadena laialt tuntud Päikesevärav ning Püha Madonna kabel. Võimsa mulje jätab Vilniuse katedraal ja selle väärtuslikum osa – Kazimierase barokkstiilis kabel. Katedraali väljakul asub Suurvürsti loss ja nende kohal kõrgub Gediminase torn. Külastame ka oma põhiseadustega hipsterite linnosa – Uzupise vabariiki. Sõit koju marsruudil Tartu-Tallinn. Koju jõuab hilisõhtuks.

HIND:
179 € korduvreisija soodushind

188 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • majutus Kaunases **** ja Vilniuses *** hotellis (2-sed toad) koos hommikusöögiga rootsi lauas,
  • mugavustega buss,
  • parkimised ja teedemaksud,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • Vilniuse linnaekskursioon kohaliku giidiga,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ooperipilet 21 €,
  • õhtusöök hotelli restoranis 7 €,
  • ühene majutus 35 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  täiskasvanu   seenior 
Trakai lossikompleks
7 € 3.50 €
Vilniuse teletorn
7 € 7 €

Söögikord Leedus      al. 10 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles