Kevadine Austria koos nartsissifestivaliga

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 799 €

 

Vaata reisi marsruuti

 

 

Salzburg

 

Hallstatt

 

nartsissifestival

 

Nartisissifestival

 

Melk

 

Wolfgang

01.06 - 05.06.2018
VIIN – MELK – SALZKAMMERGUTT – HALLSTATT – BAD AUSSEE – St.WOLFGANG – WERFEN – SALZBURG

Imekaunid Alpid, muusika, vein, Viin, Mozarti linn Salzburg, Salzkammergut oma lõhnava nartsissifestivali ja muinasjutuliste külakestega, mägede võluvad paigad… Mida rohkemat ühelt mõnusalt puhkusereisilt veel oodata.

1. päev

Kohtume Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40; Frankfurt-Viin kl. 08.50-10.10. (NB! Kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Viin – see on muusika teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja ta on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin taaselastub Euroopa keisrikodade mineviku hiilgus, kõlavad Straussi valsid. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche... Majutus hotelli. Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001.a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas). Jalutuskäik vanalinnas. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud ka Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten... Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Esmane Melki klooster rajati siia juba 11. saj. Praegune suurejooneline kloostriansambel on üks ilusamaid barokkehitisi 18. saj. Klooster oma Doonaupoolse fassaadiga kõrgub kaljudel nagu hiigelsuur orel mäe peal. Külastajaid võtavad vastu kaunis park ja rosaarium ning omapärased siseõued. Klooster oma ülirikkalike kaunistustega jätab unustamatu mulje. Kloostrikirikule on raske võrdväärset leida. Sama muljetavaldav on ka rikkalikult kaunistatud ja laemaalingutega raamatukogu. Külastame veinimõisat. Degusteerime veine ja sööme (lisatasu eest). Poolel teel Viini ja Salzburgi vahel kõrguvad piki Doonaud kaljupaljandid, mis on alati köitnud võimulolijate huvi. Sõit Salzkammergutti – maalilisele Alpi järvedemaale. Õhtul jalutame maailma kauneimas järveäärses külakeses Hallstattis. See oli soolakaevandajate elukohaks juba kiviajast alates. Siinsed tänavad on nii kitsad ja käänulised, et kirikupühade protsessioonid tuleb läbi viia paatidega järvel. Majutus järgnevad 2 ööd hubases Tirooli-stiilis külalistemajas Hallstattis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. NARTSISSIFESTIVAL BAD AUSSEES. Kevad mägedes tuleb nagu sõbralik hea haldjas Ausseerlandi maadele ning katab aasad miljoniõielise valge nartsissivaibaga. Juba pool sajandit on peetud traditsioonilist Nartsissipidu, mis algab muinasjutuliselt ilusate fantaasiarikaste lillekujude demonstratsiooniga linnaväljakul. Aega on ka kaunite kujude pildistamiseks. Muinasjutuline St. Wolfgangi linnake oma “Valge hobuse” kõrtsiga, millest on loodud mitmeid austria operette. Kaunis kirik kuulsa Pacheri altariga. Soovijatele ühine õhtusöök Hallstattis (lisatasu eest).

4. päev

Hommikusöök. Alustame päeva Soolakaevanduse külastusega Hallstatti juures. Sõit tõstukiga mäele ja ringkäik Soolakaevanduses. Edasi sõidame mööda mägedevahelist Salzachi orgu. Werfeni linnakeses teeme lõunasöögipausi. Werfeni lähedal asub paeluv huviväärsus Hohenwerfeni 11.saj. kindlus, mis rajati kaljupaljandile (giidituur kindluses 1 tund). Sõit Salzburgi. Jalutuskäik Mozarti sünnilinnas. Imekauni aiaga Mirabelli loss, mille veider ehituslugu inspireerib veel praegugi paljusid noori, kes tulevad just selle lossi marmorsaali, et siin lasta oma abielu registreerida. Mozarti väljak, Uus ja Vana piiskopide residents, raekoda, Getreidegasse, Herbert von Karajani väljakul asuv uhke hobuste jootmiskoht, kuulus “Festspielhaus” ehk teatrihoone, toomkirik, Salzburgi arvukad kirikud ja kloostrid. Öömaja kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Tõuseme funikulööriga Hohensalzburgi kindlusesse, et külastada seda hallmunkade kotkapesa, mida pole suudetud kordagi vallutada. Vaba aeg linnas. Sõit lennujaama. Lend Salzburg-Frankfurt kl. 14.35-15.40; Frankfurt-Tallinn kl. 21.00-00.15 (NB! Kohalikud ajad! Lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisijate soodushind

859 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 114 € (19.06.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad koos hommikusöökidega,
 • mugavustega buss,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltuvad vanusest),
 • Nartsissifestivali pilet 13.50,
 • veinimõisa külastus+söök 17 €,
 • Hallstattis õhtusöök 22 €,
 • ühene majutus 85 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID kaart.

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta einet või snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Melki klooster
12.50 €
Soolakaevanduse külastus+tõstuk
27 €
Werfeni kindluslossi giidituur
10.50 €
Lift kindluslossi
3.50 €
Tõstuk mäkke Salzburgi piiskopilossi juurde (ed-tag) 
15.50 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles