Kaliningrad

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 309 € 

 

16 vaba kohta

 

Vaata reisi marsruuti

 

Kaliningrad

 

Kaliningrad

 

Kaliningrad

 

Jantarnõi

 

Svetlogorsk

 

25.07 - 29.07.2018

Kunagise Ida-Preisimaa hertsogiriigi pealinn Königsberg, Saksamaa põhjapoolseim suurlinn, Nõukogude Liidu linn, kuulsa filosoofi Immanuel Kanti kodulinn. Kihilise minevikuga suurlinn kannab tänapäeval veel paljusid nimesid. Leedulastele Karaliaučius, poolakatele Krolowiec, saklasetele Königsberg. Kunagise Preisimaa pompöösne kaitserajatiste süsteem, rikkalik kultuuripärand ning rohked sadamad ilmestavad tänast Kaliningradi. Linn võlub oma laiade tänavatega koos arvukate väikeste baaride ja restoranidega, roheliste parkide, vanade linnaväravate ja lossidega, paljude muuseumide ja kuulsate teatritega ning sõbralike inimeste ja külalislahkusega.

1. päev

Väljasõit Tartust kl. 05.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast Rahvusraamatukogu eest parklast kl. 08.00, Pärnust hotell „Pärnu“ eest kl. 10.00. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda. Palun kontrollige!) Sõit läbi Läti ja Leedu Kaliningradi oblasti poole. Piiri ületame Sovetskis (Tilsitis). Siin sõlmiti 1807. a. kuulus Tilsiti rahu Venemaa ja Prantsusmaa vahel. Õhtuks jõuame Kaliningradi. Linn laiub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad kandis kuni 1946. aastani nime Königsberg (Kuninga mägi) ja oli Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinn. Seejärel sai Königsberg osaks Nõukogude Liidust ja nimetati ümber Kaliningradiks. See ajalooline Ida-Preisimaa pealinn oli üks kaunimaid Läänemereäärseid linnu. Kahjuks hävitati linn pea täielikult II maailmasõja lõpus. Tänapäeval on Kaliningrad Venemaa sadamalinn ja oblastikeskus. Majutus järgnevad 3 ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Kaliningradis bussiga ja jalgsi. Kuningaloss on õhku lastud, aga keskplatsilt on ära viidud Lenin. Vana teater on taastatud oma endisel kujul. Niimoodi maja majalt ja kuju kujult jutustab Kaliningrad meile lahti oma lugu. Osa Kaliningradi loost on muidugi merevaik. Külastame Dhona torni, kus asub Kaliningradi merevaigumuuseum. Merevaik on muuseumis eksponeeritud läbi erinevate teadusharude: paleontoloogia, mineraloogia, geoloogia, geograafia ja ajalugu. Siin saame palju teadmisi merevaigust, selle tekke ajaloost ja kasutusalast. Ajaloolisel Kneiphofi saarel asuv osaliselt restaureeritud Kaliningradi katedraal, kus krooniti Preisi kuningaid ja kus asub Immanuel Kanti viimane puhkepaik. See on üldse üks väheseid ajaloolisi hooneid linnas, mis ilmselt jäigi pommitamata just tänu Kanti hauale. Maailmakuulus filosoof veetis Kaliningradis kogu oma elu ega reisinud siit kunagi kaugemale kui paarsada kilomeetrit. Katedraal on üle elanud mitu tulekahju. Kirikul on suur kunstiline, arhitektuuriline ja ajalooline tähendus. Katedraalis asub ka üks Euroopa vanemaid oreleid. Saarelt viib meid edasi Meesild - üks Kaliningradi sildadest –imeilusasse kvartalijupikesse. Näide sellest, kuidas tänased Kaliningradi elanikud preisi pärandit taastavad. Pärastlõunal võtab meid vastu lahke Maailmamere muuseumi rahvas, mis tutvustab ookeani tähtsust ning venelaste osa selle uurimises. Muuseumil on väga erinevaid osakondi. Eestiga on seotud muuseumi esimene eksponaat – uurimislaev „Vitjaz“.

3. päev

Hommikusöök. Külastame Kaliningradi omanäolist Ristikirikut (Kreuzkirche), kus asub unikaalne ja kohapärane Merevaigualtar. Kirik ehitati 1930-ndatel evangeelsele kogukonnale. Pärast II Maailmasõda kuulub kirik ortodokssele kogukonnale, olles vahepeal täitnud tehasehoone ülesannet. Edasi laevasõit mööda Pregolja jõge, nautides Kaliningradi linna ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest majadest ja nende saatusest. Soovijatel võimalus külastada Kaliningradi loomaaeda, mis asutati juba 1895. aastal ning oli esimene maailmas, kus loomadele loodi küllalt soodsad tingimused. Sõjaeelseil aastail oli Kaliningradi loomaaed Euroopa suurimaid. Teise maailmasõja aastail hukkus valdav osa loomadest. Tänapäeval on Kaliningradi loomaaias üle 1000 looma-, linnu ja kalaliigi. Külastamist väärib ka Kaliningradi botaanikaaed, mis rajati XIX sajandi keskpaiku. Taimeliikide üldarv ulatub praegu üle 600. Haruldasi, sealhulgas rohkesti troopilisi ja subtroopilisi taimi leidub välitingimustes kui kasvuhoonetes. Taimede kollektsiooni väljaarendamisel oli omal ajal suuri teeneid botaanik Casparil, mistõttu tema monument ongi botaanikaaeda püstitatud. Kaliningradi turu külastus. Soovijad saavad seal maitsta kohalikke hõrgutisi – puuvillamett, brõnzat (lambapiimast tehtud juust) või sooja kiviahjulavašši. Soovi korral on ka Blindaaźi muuseumi ehk punkri muuseumi külastus. Õhtupoolikul vaba aeg kohvikute ja restoranide külastamiseks ning jalutamiseks mugavalt kompaktses kesklinnas.

4. päev

Hommikusöök. Sõidame vaatama 5. forti – muljetavaldav võimalus külastada katakombi kindlusväravat. Kaliningradi oblastis leidub Läänemere hinnalisimat maavara “Läänemere kulda” – merevaiku. Seda võib siin randades veel tänapäevalgi leida. Külastame merevaigupealinna Jantarnõid (Palmniken), siin maapõues peitub 90% kogu maailmas avastatud merevaiguvarudest. Siit saadi toormaterjali Sankt-Peterburgi lähedal, Katariina palees asuva, merevaigutoa ehituseks. Päikesekollane merevaik naeratab vastu paljudelt maailma suveniirilettidelt. Rahvusvahelise merevaigukaubanduse kuningas on Jantarnõi kombinaat. Läheme vaatama kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. Jantarnõi on veel üsna tundmatu paik turistidele, kuigi siin on palju kauneid kuurorte. Suvituslinn Svetlogorsk (Rauschen) asub ajaloolise Ida-Preisimaa Sambia piirkonnas. See mereäärne kuurortlinn oli 19. sajandi alguses armastatud puhkepaigaks saksa haritlaskonna hulgas. 24. juunil 1820. aastal sai Svetlogorsk ametliku kuurortlinna tunnustuse. Raudtee valmimine 1900. aastal Kaliningradis tõstis veelgi linna populaarsust. Siin suvitas enne Nida säärele kolimist ka Thomas Mann. Mitmed vanad sanatooriumid on säilinud tänini, sest sõjast pääses linn suhteliselt kergelt. Linnas on ka kolm tähelepanuväärset kirikut. Zelenogradsk oli omal ajal esimene merekuurort kogu regioonis – tegevuse alguseks loetakse 1816. aastat. 20. sajandi alguses oli siin üle kümne peene hotelli, külalisi käis hooaja vältel rohkem kui 10 000. Tänapäeval on linnas palju lilli ja väikesi skulptuuriansambleid. Pilku püüavad viimase sajandivahetuse aegu ehitatud juugendstiilis eluhooned, kuna siinne kant pääses II maailmasõja purustustest pea täielikult. Sõit Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Öömaja Klaipedas ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Sõit läbi Leedu ja Läti. Lõunasöögipeatus Leedus. Hilisõhtuks kodus. Sõit Pärnu-Tallinn-Tartu.

HIND:
309 € korduvreisija soodushind

324 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • öömaja *** ja ****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • praamipilet Neringalt mandrile, parkimised, teedemaksud, kuurortmaks Neringal,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • kohustuslik viisa koos tervisekindlustusega 75 €,
  • reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest),
  • ühene majutus 99 €.

KAASA: EV pass, mis peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu!

 

VIISA INFO: Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud). Dokumendid peavad olema reisibüroosse toodud hiljemalt 18.06.2018! NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi!

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

 

Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

  Täiskasvanu   Õpilane
Merevaigumuuseum   220 RUB 90 RUB 
Kaliningradi katedraal     250 RUB 100 RUB 
Maailmamere muuseum   200 RUB  100 RUB
Laevasõit   550 RUB 550 RUB
Kaliningradi Loomaaed   200 RUB 50 RUB
Kaliningradi Botaanikaaed   110 RUB 40 RUB
5. Katakombi kindlusvärav   100 RUB 30 RUB
Jantarnõi merevaigukarjäär    180 RUB 100 RUB

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles