Jutuvõistlus

Tensi

Veerand sajandit usaldust ja elamusi!


Juba 25 aastat oleme rõõmustanud reisihuvilisi pakkudes huvitavate programmidega ringsõite, silmailu pakkuvaid loodusretki ning lõõgastavaid puhkusereise. Nüüd, Tensi-Reiside juubeliaastal, oleks väga tore lugeda ka Teie reisimuljeid.

Kuulutame välja jutuvõistluse „Meenutusi reisilt Tensiga”.

Ootame Teie kõigi lugusid ja meenutusi kuni 30. juunini 2017 aadressile tensi@tensireisid.ee.  Saadetud reisilugusid avaldame jooksvalt meie kodulehel (soovi korral ilma autori nimeta).

Kõikide osalejate vahel loosime välja kolm 500 € väärtuses kinkekaarti.

Lisaks ootab Facebookis kõige rohkem meeldimisi kogunud reisijutu autorit üllatus!

Paljudest meie sõprade poolt saadetud ideedest valisime välja ülaloleva Kersti Laupa ja Heli Viira saadetud tunnuslause. Täname ja meie poolt on neile ka väikesed kingitused!


 

Marios Tammes "Maroko üllatab oma kontrastidega"

Mais 2016 oli mul võimalus käia esmakordselt Aafrika mandril reisil. Kui räägitakse Aafrikast, tulevad meil kohe silme ette pagulased, vaesus ja sõda, kuid Marokos nii ei ole. Linnades elatakse väga rikkalt. Sealsetes linnades, eriti Casablancas, mis on suurim linn Marokos, sõidavad tänavatel väga uhked Range Roverid, Porched ja muud uhked autod nagu Lomborghinid, Jaguarid, Ferrarid jt. samas paistsid silma ka suured kontrastid - näiteks võisid tänaval sõita kõrvuti Porche ja vaene mees oma eesli rakendiga.
Loe edasi siit...


Ha "Tänutundega Tensi-Reisidele"

Olen mõelnud, miks küll eestlased nii meelsasti mööda ilma ringi rändavad. Üheks põhjuseks võib ju olla see Eestimaa vilets suvi, aga mitte ainult! Ilmselt on ikka põhjuseks avastamislust ja uudishimu. Saan aru, et ka Tensi-Reisid tekkisid ise sellestsamast algest ja on sellega nakatanud suure hulga eestlasi. Nüüd mõni rida vaid paarist reisist, mis Tensi-Reisidega 21 aasta jooksul tehtud. Neid on kogunemas kokku umbes 22 või 23.
Loe edasi siit...

LostInVerona "Oi aegu ammuseid…"

Olen käinud juba aastakümneid nii kergematel soojade maade puhkusereisidel kui sisutiheda programmiga kultuurireisidel Aasias, Aafrikas ja Euroopas. Nüüd oma märkmeid ja fotoalbumeid sirvides pidin tõdema, et Tensi-Reisidega sai kogu Euroopa läbi sõidetud eelmise sajandi 90-ndatel ja lähiminevikus on käidud ainult kevadisel Hollandi reisil ja suurel Maroko ringreisil. Olen lihtsalt kasutanud teiste reisibüroode ja -korraldajate teenuseid nende poolt pakutavate kaugemate ja eksootilisemate sihtkohtade pärast, mis nendel aegadel ei olnud Tensi-Reiside programmis.
Loe edasi siit...


Orange Orange „Maroko, mitte ainult apelsinid“

Pean ausalt tunnistama, et kaks aastat tagasi suurele kevadisele Maroko ringreisile läksin ma teatud eelarvamustega. Loomulikult olin ma varem islamimaades käinud, nii ühes ülirikkas kui mitmes tagasihoidlikuma tasemega riigis. Lihtsalt paar tuttavat, kes küll ainult Agadiris olid puhanud ja selle lähiümbruses ringi liikunud, ei olnud nähtust just kõige suuremas vaimustuses. Ise selle pika ja tiheda programmiga reisi läbiteinuna võin vabalt öelda, et need kurtjad pole tõelist Marokot näinudki.
Loe edasi siit...

 

jutuvõistlus