Island – tule ja jää saar maailma serval

Reisi lühiinfo

HIND: 
al. 1025 €

 

 

 

.

 

.

 

.

 

.

05.07 - 09.07.2017

Island on noorim maa maailmas, mis 20 miljonit aastat tagasi sündis Põhja Atlandi merepõhjast. Laava on jää alla peidetud ajast, mil Jääaeg taandus ja liustik lainetas. 1100 aastat tagasi asustasid selle maa viikingid. Nagu segu imedemaast ja põrgu eeskojast, kerkib Atlandi ookeani põhjaosas lainetest maismaalapike – armiline geoloogilistest riketest ja lõhedest, kaetud liustike ja tegutsevate vulkaanidega, perioodiliselt purskavate geisrite ja kuumaveeallikatega. See on Island. Majesteetlikud liustikud, kuumaveeallikad ja alaliselt puhuvad tuuled loovad siin uskumatuid maastikke. Sel imelisel, paljudele alles tundmatul jää ja tule maal leiame igal sammul hämmastavaid loodusimesid.


Island on üks huvitavamaid kohti maailmas: mäed, fjordid, liustikud, purskavad vulkaanid ja kuumaveeallikad. Võta vastu väljakutse selle vägeva looduse vastu!

1. päev

Kohtume Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 05.30. Lend Tallinn-Stockholm kl. 07.00-07.00; Stockholm-Keflavik kl. 08.00-09.10. (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Soovijatele varajane buffet lõunasöök Keflavikus (ettetellimisel lisatasu eest). Alustame tutvust selle kummalise saarega. Suundume lõõgastavaks kümbluseks mustade laavaväljade vahele rajatud termaalbasseini Sinisesse Laguuni (käterätik, šampoon ja ujumisriided kohe kaasa). Selles “soojaveejärves” on vee temperatuur +38 ºC. Laguuni põhjas olev valge sitsiilia savi on tervistava mõjuga. Seejärel sõidame maailma kõige põhjapoolsemasse pealinna Reykjavikki. See on nüüdisaegse linna võlude ja ajatu looduse kombinatsioon. Linn pakub huvitavat segu kosmopoliitsest kultuurist ning kohalike külade juurtest. Linnaekskursioonil bussiga ja jalgsi tutvume peamiste vaatamisväärsustega. Möödume Põhjala Majast - Põhjamaade kultuurikeskusest, Ülikooli linnakust, Islandi Rahvusmuuseumist ning jõuame vanalinna peaväljaku Austurvölluri juurde, kus näeme parlamendihoonet Alþhingishúsið (19. saj.) ja Toomkirikut (18. saj.). Siin teeme väikese jalutuskäigu Tjörnini järve äärde, millel peegeldub kaunilt Reykjaviki modernne metallist ja klaasist raekoda. Külastame kaasaaegse arhitektuuriga Islandi suurimat Hallgrimskirkja kirikut, mille lähedal näeme ka kuulsat Leifur Eirikssoni kuju, keda peetakse Ameerika avastajaks enne Kolumbust. Kuna asume ühes Reykjaviki kõrgemas kohas, siis soodsa ilma korral avanevad ümbruskonnale kaunid vaated. Sõit hotelli. Majutus kõik 4 ööd samas hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest) “Kuldne ring”: Tingide Väli ehk Thingvellir – Geiser – Kuldne kosk (Gullfoss). See on kõige olulisem piirkond Islandil nii ajalooliselt, kultuuriliselt kui ka geoloogiliselt. Tingide Väljal käis koos väidetavalt vanim demokraatlik parlament maailmas - Alþing (alates 930 aasta algusest kaheksa sajandi jooksul). Thingvellir on Islandi kaunemaid paiku. See on riftivöönd, kus kohtuvad Põhja-Ameerika ja Euraasia tektoonilised laamad ja mis läbib kogu Islandit põhja -edelasuunaliselt. See on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Edasi sõidame kuumaveeallikate piirkonda, kuusaimad nendest on Geysir ja Strokkur. Viimane purskab oma veesamba iga 10 min. järel 25 m kõrgusele. Kahe suure geisri ümbruses on palju väiksemaid pidevalt keevaid veesilmi. Pärast lühikest bussisõitu jõuame Euroopa võimsaima – Gullfossi ehk Kuldse kose juurde, mis on ilmselgelt kõige muljetavaldavam ja kaunim kosk kogu saarel. Valge jõe - Hvitá vesi langeb 32 m kõrguselt 2 astmena hiiglaslikku kanjonisse. Võimalus süüa lõunaks maitsvat lihasuppi ja osta kohalikke suveniire. Seejärel külastame Islandi piiskoppide kirikut Skálholt’i Haukadaluris. See piirkond on olnud Islandi piiskopivõimu keskuseks 11.-19. sajandini. Sõidame läbi viljakate põllumajanduspiirkondade. Teeme peatuse Hveragerðis, kus on rohkesti kasvuhooneid, milledes maa geotermiline energia aitab kasvatada juurvilju ja eksootilisi taimi. Külastame ka Edeni keskust, kus on rohkete eksootiliste taimedega kasvuhoone, aianduskeskus ja suveniiripood.

3. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Soovijatele väljasõit (lisatasu eest). Veedame päeva Snæfellsnesi poolsaarel, mida kutsutakse „islandiks miniatuuris“, sest paljud Islandile omased vulkaanilised formatsioonid, liustikud ja ajaloolised paigad on siin esindatud. Peatume Gerðubergi basaltsammaste juures. Sõidame põiki läbi poolsaare põhjarannikule: meid ümbritsevad mäed, laavaväljad, fjordid. Külastame hai muuseumi Bjarnarhöfnis, kus on võimalik näha haipüügi paati, maitsta kuivatatud kala ja spetsiaalselt töödeldud hailiha ning kuulata kohaliku giidi juttu. Lõunaks sööme kohalikku kalasuppi. Seejärel kõnnime poolsaare läänetipus müstilisel vulkaanilisel Djúpalónssanduril, kus näeme omapäraseid kivimoodustisi ja musta liivaga randa. Arnarstapi juures jalutame piki kaunist ookeanirannikut, kus pesitseb üks suuremaid randtiirude ja kaljukajakate kolooniaid. Teeme peatuse Buðiri väikese puidust maakiriku juures. Siin asub ka islandi kirjaniku Halldór Laxnessi lemmikhotell, kus ta käis sageli kirjutamas. Poolsaare lääneosas ringi sõites näeme selge ilmaga taamal kõrguvat Snæfellsjökulli liustikku, mis on andnud nime kogu poolsaarele ja inspireerinud Jules Verne`i. Oma romaanis „Reis maakera südamesse“ kirjeldab ta Snæfelli vulkaani kraatrit kui sissepääsu maakera sisemusse.

4. päev

Hommikusöök rootsi lauas. Väljasõit Islandi lõunarannikule (lisatasu eest). Sõidame üle Hellisheiði platoo läbi Selfossi, Hella ja Hvolsvölluri. Imetleme Skógarfossi - 60-meetrine järsk sein, kust langeb võimas kosk, on endine rannajoon ja eraldab piirkonna madalaks ja kõrgeks maaks. Pärast seda külastame Skógari Rahvusmuuseumi, kus tutvume kohaliku giidi juhatusel islandlaste eluviisi, tarbeesemete ja käsitööga varasematest aegadest. Võimalus süüa lõunat iseteenindusega kohalikus restoranis. Edasi sõidame Islandi kõige lõunapoolsemasse kohta Vik-i-Mýrdali, mis on kuulus oma mustade laavarandade ja teravatipuliste merekaljude poolest. Siin asub ka kohaliku villavabriku kauplus, kust on võimalik osta ehtsast islandi lambavillast tooteid ja muid traditsioonilisi suveniire. Teele jääb Dyrhólaey poolsaar oma tardunud laavamoodustiste, süsimusta liivaranna ja lunnide pesitsuspaikadega. Tagasiteel peatume Sólheimajökulli liustikukeele juures. Naudime Islandi karmi ja kaunist loodust. Seejärel vaatame Seljalandfossi, mis on ainus kosk Islandil, mille tagant saab läbi jalutada. Vapustava looduse rüpest suundume õhtul tagasi hotelli.

5. päev

Transfeer lennujaama. Lend Keflavik-Oslo 07.50-12.20, Oslo-Tallinn 14.30-17.00 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

UUS HIND:
1025 €
* sisaldab hinnatõusu

hinnale lisandus 56 €, mis tekkis kursivahe tõttu.

* uus kurss 1 ISK = 0,0086953 EUR (seisuga 12.05.17)

HIND:
969 € korduvreisija soodushind

1019 € tavahind

* hinnad arvutatud kursiga 1 ISK=0,0072 EUR

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 • lennupiletid,
 • lennujaamamaksud 52 € (22.08.2016.a.seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • kohalik buss,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • väljasõit Kuldne ring 49 €,
 • väljasõit Snaefelsnesi poolsaar 49 €,
 • väljasõit Islandi lõunarannik 49 €,
 • lõunasöök esimesel päeval (supp, salat, kala, kohv/tee) 33 € / 16 € lapsed 6-15a (toimub, kui soovijaid on vähemalt 20),
 • Sinise Laguuni pääse 64 € / lapsed 2-13a tasuta,
 • ühene majutus 310 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided, soojad riided, vihmakeep, tuulepluus, mugavad jalanõud.

 

Lendudel teenindavad Nordica/LOT, Icelandair. Pardal pakutakse tasuta kohvi, teed ja vett. Toitlustus ja teised joogid on lisatasu eest (NB! Icelandairi lendudel saab maksta vaid kaardiga). Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2016. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

 

Hai muuseum ja degusteerimine
1050 ISK / alla 15a tasuta
Skogari Rahvusmuuseum
1500 ISK / 700 ISK lapsed 12-17a / 0-11a tasuta
lõunasöök teisel päeval (Islandi lihasupp, sai, kohv/tee)   2900 ISK / 1450 ISK lapsed 0-15a
lõunasöök kolmandal päeval (mereannisupp, sai)
2550 ISK / 1090 ISK lapsed 0-12a
lõunasöök neljandal päeval
1590-1850 ISK supp, 2190 ISK salat

2590-2750 ISK praad
buffet õhtusöök hotellis                                                   1920 ISK / 960 ISK lapsed 7-12a
Tass kohvi   u 500 ISK
Võileib
500-1200 ISK
Kook
350-1000 ISK

 

Tasub teada!

 • Kohalik keel: islandi ja inglise keel
 • Ilm on vahelduv, suvel max +18°C, hommikuti +8°C, päeval kohati +14°C, sageli tugev tuul ja vihm.

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles