Iirimaa ringreis koos Põhja-Iirimaaga

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 1049 €

 

Vaata marsruudi kaarti


 

Dublin

 

Dublin

 

Dublini loss

 

Connemara

 

Kylemore

 

Moher

 

Rock of Cashel

 

Powerscourt

 

Iirimaa

 

LandsEnd

24.07 - 31.07.2018

Iirimaa ilu on legendaarne – rohelistest aasadest sügavate süngete järvedeni ja metsikute lainjate küngasteni. Mitte kusagil mujal ei ole vesi nii kristallselge ja maastik nii inimkätest puutumata. Reisimine mööda Iirimaad on nagu tagasipöördumine aegadesse, mil elutempo oli aeglasem. Iirlaste hulgast on pärit Swift, Sheridan, Wilde, Joyce ja O’Casey. Öeldakse, et igal mehel, kes Dublini pubis oma pärastlõunast napsi võtab, on kodus ootamas lõpetamata romaan. Iirlaselt saab õppida oskust nautida iga eluhetke. Maailmas on vähe kohti, mille ajalugu on igal sammul näha kogu oma eheduses. Iirimaa on üks selliseid.

1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas CHECK-INI LAUAS NR 1 (NB! Kogunemiskoht on muutunud) kl. 04.40. Lend Tallinn-Frankfurt kl. 06.10-07.40, lend Frankfurt-Dublin kl. 10.15-11.20. (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Linnaekskursioon üle tuhande aasta vanuses Dublinis. Külastame keskaegset Dublini kindluslossi, mis oli Inglise ülemvõimu keskuseks üle 700 aasta. Vaatame väljast Trinity College`it, Iirimaa vanimat ja suurimat ülikooli ja külastame Püha Patricku katedraali. Käime Guinnessi õlletehase külastuskeskuses, kus tutvume populaarse õllesordi 200-aastase ajalooga ja maitseme ka kuulsat õlut. Keskuse kõige kõrgemalt korruselt avaneb kena vaade linnale. Legendi kohaselt on Dublini majade uksed erinevat värvi selleks, et peale Guinessi õlle joomist oma koduuks kergemini leitav oleks. Öömaja Dublinis ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Dublini kesklinnas. Vaba aeg. Sõit põhja poole. Tutvume iidse keldi kultuuri mälestusmärgi, Euroopa vanima ja tähtsaima eelajaloolise megaliitse paiga Brú na Bóinne’ga. See on üle 5000 aasta vana, isegi vanem kui Egiptuse püramiidid. Läheme vaatama Knowth’i suurt megaliitset matmispaika, mida ümbritsevad lisaks veel 18 väiksemat hauakambrit. Knowth on kuulus oma rohkete erakordselt hästi säilinud kivijooniste poolest. Sõit Põhja-Iirimaale. Linnaekskursioon bussiga. Lagani jõe kaldal asuvas Belfastis vaatame katoliiklaste ja protestantide poliitilisi seinamaalinguid, möödume hilisviktoriaanlikust suurest ooperimajast ning Belfasti kuulsaimast pubist „Crown Liquoer Saloon“. Näeme ka Põhja-Iirimaa auväärseima ülikooli Queens University peahoonet. Vaba aeg Belfasti südalinnas suurejoonelise raekoja lähistel. Öömaja **hotellis (2-sed toad).

3. päev

Hommikusöök. Teel Titanicu muuseumi näeme Alberti memoriaalkella, W5 interaktiivset teaduskeskuse kompleksi ja kaasajastatud sadamapiirkonda endisel dokkide alal. Üle linna paistavad kunagiste vägevate laevatehaste kaks tohutusuurt kraanat, mida hüütakse Simsoniks ja Koljatiks. Külastame Titanicu muuseumit – suurimat, kaasaegseimat ja põhjalikumat näitust sellest traagilisest, kuid imelisest laevast. Muuseum asub samas kohas, kus Titanic ehitati. Hoone ise on vaieldamatult kaasaja arhitektuuri tippsaavutus. Ekspositsioon tutvustab laeva ehitamise saagat, selle sisustust ja erinevaid reisijate klasse, esimest ja ühtlasi ka viimast reisi ning järelkajasid kuni tänapäevani (piletid ainult ettetellimisel). Sõit põhjarannikule. Eluvee valmistamise 400 -aastase ajalooga lähme tutvuma Iirimaa vanimasse viskitehasesse Bushmills’i. Ekskursioon ja degusteerimine. Suundume Gigantide rannikule. Iidse vulkaanipurske tagajärjel tekkinud rohkem kui 40 000 basaltsammast on Inglismaa üks suurimatest looduslikest imedest ja see on kantud muuhulgas ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Enamus sammastest on kaheksanurksed, kõrgeimad küündivad 12 m kõrgusele. Külastuskeskuses on võimalik lõunat süüa. Sõit Sligosse. Õhtusöök hotellis (hinna sees). Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Ilusa ilma korral näeme eemalt iirlaste püha mäge Croagh Patrickut, kus iirlaste kaitsepühak nende eest 40 päeva järjest palvetas. Sõidame läänerannikule Connemara Rahvuspargi aladele. See on ilusamaid paiku Iirimaal. On öeldud, et ilma seda piirkonda nägemata ei tohiks Iirimaalt lahkuda. Looduslikult kaunis ja ajalooliselt oluline paik. Teele jääb Connemara mägine unustamatuid vaateid pakkuv loodus. Külastame Kylemore Abbey – romantiline loss peegeldumas järveveel iidse looduse rüpes ning liigirohke tõelist silmailu pakkuv lille- ja köögiviljaaed. Võimalus iiri-päraselt lõunastada. Jalutuskäik Galway’s – hetkel Iirimaa kõige populaarsemas linnas. Arvutud pubid, tänavamuusikud ja kohad, mis jutustavad ajaloost. Sõit Kinvarrasse. Õhtusöök hotellis iiri rahvusmuusikaga (ettetellimisel). Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Päev looduses. Jalutuskäik Burreni (gaeli keeles Kaljune maa) omapärasel lubjakiviplatool. Lõhenenud maa ainulaadse taimestikuga, kus kohalike liikidega kõrvuti kasvavad ka Iirimaal muidu nii haruldased Vahemere-äärsed taimed. Selle kuumaastiku südames asub eelajalooline matmispaik Poulnabrone’i dolmen. Kõnnime kõrgel majesteetlikel Cliffs of Moher kaljudel – üle 200-meetri kõrgused maalilised kaljud Atlandi ookeani rannikul. Järsk püstkalju oma musta kilt- ja liivakivikihtidega on heaks pesitsuspaigaks paljudele merelindudele. Sõit mööda Iirimaa maalilisi teid. Külastame muljetavaldavat keskaegset Bunratty kindluslossi. Seejärel tutvume kõrvalolevas vabaõhumuuseumis 19. saj. iiri külaeluga. Kompleks koosneb täelikust külast, kus on nii kauplused, elamud töölismajast kuni häärberini ning ka talumaja koos viljaveskiga. Sõit Traleesse. Siin toimub igal aastal rahvusvaheline Roosi festival. Öömaja kesklinnas ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Sõidame lambafarmi. Näeme erinevaid lambatõugusid ning peremees demonstreerib lammaste karjatamist koertega (Kellsi lamba-show). Ring of Kerry on tuntud oma kaunite mäestiku- ja merevaadete, lopsaka taimestiku ja värvikate iiripäraste külade poolest. See on Iirimaa üks kuulsamaid ja müstilisemaid piirkondi. Teeme peatusi värviküllastes väikelinnades. Armsas kuurortlinnas Waterville’is näeme võimsaid graniitkaljusid ja imetleme piirkonna ühte kuulsaimat ja maalilisemat vaadet Conakista kurule. Võluvas värviliste majadega väikelinnas Sneem on võimalus iiri-päraselt lõunastada. Kenmare lähistel elas iiri vabadusvõitleja Daniel O’Connel. Alustame tagasiteed Killarney suunas, mis on Ring of Kerry algus ja lõpppunktiks. Teeme jalutuskäigu 19. saj. keskpaigast pärit viktoriaanliku Muckrossi maamõisa territooriumil, et nautida iidset parki ja vaadet Killarney järvele. Järvederohke rahvuspargi territooriumile jääb ka Iirimaa kõrgeim Carrauntoohili mägi (1041 m). Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

7. päev

Hommikusöök. Külastame Tipperary lauskmaal 61 m kõrgust Casheli kaljut. Näeme kaljul asuvaid keskaegse katedraali ja kloostri varemeid ning ainulaadset ümartorni. See 28 m kõrgune torn on vanim ja kõrgeim ehitis kaljul, mis võimaldas Casheli asukatel valvata ümbritsevat tasandikku. Sõit läbi looduskauni piirkonna Wicklow mägedesse. Jalutuskäik Powerscourti aias, mis on ilusaim Iirimaal nii kujunduse kui ka ümbritseva looduse poolest. Lilleõites terrassid, kujundlikud järved, üle 200 liigi puid ja jaapani aed pakuvad silmarõõmu kõigile. Vaba aeg lõunasöögiks. Vaatame ringi Glendalough’is, mis on Iirimaa üks paremini säilinud kristlik kloostrikompleks. Esimese varakristliku pühapaiga rajas siia kahe maalilise järve vahelisse orgu 6. saj. Püha Kevin. Glendalough oli kloostrina kasutusel 700 aastat, kuni see 14. saj. lõpus inglaste poolt hävitati. Olles üsna kõrvalises piirkonnas, on paik pärast keskaega püsinud peaaegu puutumatuna. Öömaja Dublinis ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Transfeer lennujaama. Lend Dublin-Frankfurt kl. 05.55-08.50, Frankfurt-Tallinn kl. 14.00-17.15 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
1049 € korduvreisijatele

1100 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.12.2017.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Dublin-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 139 € (09.08.2017 seisuga, võivad muutuda),
 • öömajad hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • õhtusöök 3. päeva õhtul (20 €),
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam ja kohapealne buss ringreisiks,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • Bushmills’i viskitehas 9 €,
 • Titanicu muuseumi sissepääs
    o 21 € täispilet,
    o 19.50 € pens 60+ ja üliõp,
    o 11 € laps 5-16a.
 • Gigantide ranniku külastuskeskus (audiogiid ja kaljud) ja kohalik buss
    o 12 € täisk,
    o 8 € alla 5-16a,
 • 3-käiguline õhtusöök iiri rahvusmuusikaga 4. päeval 28 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, elektriliste aparaatide kasutamiseks vajalik adapter (saab osta Eestist elektroonikapoodidest või kohapealt – hind u 7 €), natuke inglise naelu Põhja-Iirimaa jaoks (oma kulud).

 

Lendudel teenindab Lufthansa. Pardal pakutakse tasuta kerget einet/snäkki ning nii karastus- kui alkohoolseid jooke. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objetidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Dublini kindlusloss 5.50 €, lapsed 4 €, alla 12a tasuta
St. Patricku katedraal 5.50 €, õpil 5 €
Guinnessi õlletehase külastuskeskus (hinnas 1 pint õlut) 16.50 €
Knowth 4 €
Kylemore Abbey ja aed 9 €
Moheri kaljud (s.h Atlandi ookeani kaljude näitus) 8 €, pens/üliõpil 5 €
Bunratty loss ja vabaõhumuuseum 15.25 €, pens 11.50 €
Kellsi lamba-show 5 €
Rock of Cashel 6 €, lapsed 4 €
Powerscourti aiad 10 €, pens 8.50 €
Jootraha bussijuhile 5 €
Lõunasöögi hind orienteeruvalt 10-11 € praad, 5-6 € kiirtoit

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles