Holland – Belgia

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 799 €

 

8 vaba kohta

 

Loe ka reisijuttu Hollandist:

 

Vaata reisi marsruuti

 

Amsterdam

 

Zaanseschans

 

Denhaag

 

Madurodam

 

 

05.08 - 10.08.2018
AMSTERDAM – ALKMAAR – ZAANSE-SCHANS – VOLENDAM – DELFT – MADURODAM ––SCHEVENINGEN – DEN HAAG– KASTEEL DE HAAR – ROTTERDAM – BRÜGGE – GENT – ANTWERPEN
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 05.30. Otselend Tallinn-Amsterdam kl. 07.25-09.00 (NB! Kohalikud ajad. Lennuajad võivad muutuda. Palun kontrollige neid paar päeva enne lendu). Sõit Alkmaari. See ajalooline linnake on tuntud eelkõige tänu oma kuulsale juustuturule. Traditsiooniline reedene turg on tuntud juba 17. saj algusest ning toimub reedeti Waagpleinil. Siis on sinna kokku veetud hulgaliselt juustu Edamist ja Goudast. Kuulsad juustukandjad oma valgetes riietes ja õlgkaabudes veavad jooksujalu kaalukotta suuri juusturattaid. Jalutuskäik linnas - 17. saj. pärit kesklinna hooned vanade fassaadidega. Vaba aeg. Külastame Zaanse-Schansi vabaõhumuuseumi – 17. sajandile iseloomulik tuulikute küla. Juustufarmis vaatame, kuidas valmistatakse ehtsat hollandi juustu, degusteerime ja ostame seda ka kaasa. Puukingatöökojas näeme kuidas valmivad kuulsad hollandi puukingad. “Kuldse ringi” linnakestest ja küladest armsaim on Volendam. See on Zuiderzee enimtuntud sadam ja kaluriküla, üks maalilisemaid paiku Hollandis. Miniatuursed rohelised majakesed, pisikesed kanalid ja avatavad sillad. Elanikud kannavad suvel traditsioonilisi kirevaid hollandi rahvariideid ja välismaalaste jaoks on just see kohake nagu Hollandi sümbol. Siin saab maitsta ka kuulsat hollandi heeringat ja suitsuangerjat. Majutus järgnevad 2 ööd Amsterdami ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Tutvus Hollandi pealinna Amsterdamiga - linnaga kanalitel. Pealinnaga ei seondu mitte ainult tulbid ja tuulikud, vaid see tähendab ka Rembrandti, van Goghi, kaisid, paate, kanaleid, kõrtse. Siin leiab palju kaunite fassaadidega rikaste kaupmeeste häärbereid, omapärase atmosfääri- kus on läbi põimunud maailmakuulsad kunstimuuseumid kontrastiderikaste kaubandustänavatega. Linnaekskursioon. Vaba aeg muuseumide külastamiseks (omal valikul) või jalutuskäiguks linnas. Amsterdami võlu ja sarm on tema kanalid. Kutsutakse ju Amsterdami hellitavalt Põhjamaade Veneetsiaks. Linnas on veeteid enam kui 100 km ning sildu ja sillakesi umbes 1200. Kanalite äärsed elegantsed majad kuulusid jõukatele kaupmeestele. Allkorrusel olid poe- ja äriruumid, üleval elas kaupmees oma perega ja asusid laoruumid. Kuna maad on linnas vähe, siis kanalitel ka elatakse, siin on umbes 2500 paatmaja. Laevasõit Amsterdami kanalitel. Õhtune kurikuulus “punaste laternate rajoon”, mis kohalike seas on tuntud kui nn. „väikesed müürid“.

3. päev

Hommikusöök. Sõit väiksesse armsasse linnakesse - Delfti. Linna on teinud maailmakuulsaks tema sini-valge portselan, tuntud kui delftware. Suveniiripoed kuulsa sinivalge portselaniga, samavärvilistes mustrites küünaldega ning puukingadega. Külastame portselanitehast ja näeme, kuidas maalitakse portselani. Oma puudega ääristatud kanalite ja üle nende kaarduvate romantiliste sildade, kuulsate ehitiste ning muuseumidega on Delft üks Madalmaade võluvamaid linnu. Vanalinnas asub Uus Kirik, kuhu on maetud Hollandi kuningliku perekonna liikmed. Soovi korral saab seda külastatada ja tõusta ka torni, et imetleda vaadet linnale. Seejärel külastame Madurodami - “Mini Hollandit”, kus uskumatult lühikese ajaga saab suurepärase ülevaate kogu Hollandist. Päkapikuriigi mõõtu miniatuurses Hollandis tunneb end hiiglasena nii laps kui täiskasvanu. See on tulpide- ja puukingariigi üks põnevamaid perekeskseid vaba aja paiku. Mini-Hollandis on tõeline elu – tuuleveskid pöörlevad, tillukesed laevad kulgevad kanalites, lennukid liiguvad stardirajal, rongid sõidavad jaamast jaama. Ilusa ilma korral sõidame Põhjamere ääres asuvatele Scheveningeni liivarandadele. Jalutame mööda kilomeetreid laiuvat liivast rannikut, naudime kohvikutes või terrassidel kohalikku kuurortelu ja värskendavaid tuulepuhanguid merelt. Hea ilma korral võimalus supelda. Kuninglik Den Haag, Hollandi valitsuse ja parlamendi linn, mis asutati 13.saj. Siin elab Madalmaade kuninganna. See on pargirohelusse sulanduv aristokraatide ja rikaste linn. Öömaja Den Haagis ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõit De Haari lossi. See on suurim losskindlustus kogu Hollandis. 19.sajandil restaureeriti see täiusliku ansamblina, selleks kulus enam kui 20 aastat. Ideaalne keskaegne kindlus tornide, kaitsevallide, kanalite, väravate ja allalastavate sildadega. Uhke interjöör – peasaal, rüütlisaal, banketisaal, söögisaal, raamatukogu, kõigi nende kaunistamisega on tegelenud nii skulptorid kui klaasimaalijad.Tõelise romantilise muinasjutulossina kerkib De Haar keset suurte puudega parki, ümbritsetuna aedadest ja tiikidest. Selleks, et rajada parki nagu projekt ette nägi, pidi 12 ha ala suurendama 450 ha-ni. Haarzuilensi küla segas projekti ja viidi üle teise kohta. Õnneks oli sel ajal külas ainult viis maja. See on eraloss, mille omanikud elavad seal septembris, mil see on külastajatele suletud. Sõit Rotterdami, mis asub strateegiliselt tähtsas kohas, kus Rijn (Rein) suubub Põhjamerre. Linna eripäraks on modernne arhitektuur ja muljetavaldav laevaliiklus. Rotterdam on Madalmaade suuruselt teine linn ja seda võib julgesti nimetada tõeliseks Euroopa metropoliks. Nii Hollandis kui ka välismaal on Rotterdam tuntud oivalise arhitektuuri poolest, tänu arvukatele uuenduslikele arhitektuurilahendustele. Alustame arhitekt Hugh Maaskanti projekteeritud Euromasti külastusega, et kõrgusest saada ülevaade kogu linnast. Linn asub Maasi jõe kallastel ning linna ühendab juba sümboliks saanud Erasmuse sild. Jõekaldaid kaunistavad lõputud laevade väikekaid ning Rotterdami sadam on üks Euroopa suurimaid sadamaid. Rotterdam oli 2015. aastal Euroopa aasta linn. Teda on iseloomustatud kui noort, avatud, tolerantset, arhitektuuri ja ruumilist keskkonda väärtustavat ning neid enda ärimudelisse haakivat linna – seal on tegutsenud mitmed arhitektid, kes olid 1990-ndate arhitektuuriuuenduse eesotsas. Rotterdam on Hollandi arhitektuuri kese. Rotterdam pürib uutesse kõrgustesse, kuhu ülejäänud Hollandil on veel pikk tee minna, isegi suurima soovi korral. Mõnikord tundub, et Rotterdamis olles seisaksid justkui keset keerlevat kaleidoskoopi, värvide virvarr kunstis vaheldub modernse ja tõsise hoonetekogumiga. Vana sadamapiirkond Oudehaven langes II MS õhurünnaku ohvriks. See on üles ehitatud julges ja avangardistlikus stiilis. Elades umbes kuus meetrit allpool merepinda, on rotterdamlased teinud end kuulsaks just kuldse kolmikuga: arhitektuur, kunst ja söök. Päeva lõpetame laevatuuriga Euroopa suurimas sadamas. Seejärel sõidame Belgiasse. Jõuame Schelde jõe ääres asuvasse sadamalinna Antwerpeni, mis on elanike arvult Belgia suurim linn. Linna kohta öeldakse, et ta võlgneb Schelde tänu jumalale ja kõik muu tänu Scheldele. Majutus 2 järgnevat ööd ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Euroopa maalilisemaid väikelinnu on Brügge – teine Veneetsia, linn, mis oleks nagu välja astunud keskajast. Linnakese ajalooline keskosa kanti 2000. a. UNESCO maailmapärandi nimekirja. Jalutame läbi Beginhofi. Siinsetes majades elasid 14. saj. alates begiini õed, rooma katoliku kiriku usuõed Madalmaades. Keskaegne Püha Johannese hospidal on üks vanimaid siiani säilinud sedalaadi asutusi Euroopas. Keskaegne Burgi väljak oli ja on linna administratiivkeskuseks, siin on linna tähtsamad ehitised ja ta moodustab koos oma ilusate hoonetega Euroopa ühe ühtlasema ja harmoonilisema arhitektuuriansambli. Raekoda ehitati 14.saj. lõpus leegitseva gootika stiilis ajal, mil Brügge oli võimsamaid ja rikkamaid läänemaailma linnu. Seega esimene monumentaalne gooti-stiilis raekoda Madalmaades. Püha Vere basiilika. Juba keskajast on Mark olnud linna südameks, sest elu Brügges on alati toimunud turuväljaku ümber. Keskaegne kellatorn ja kinnine turg moodustavad mõjuvõimsa tellistest hoonetegrupi, parim näide 13. saj. jõukast tekstiilitööstuslinnast. Paadisõit kanalitel. Suundume Genti, Flandria iidsesse linna, kus paljud kvartalid on säilitanud oma keskaegse ilme. Jalutuskäik flaami kultuuri keskuses. Mitte üheski teises Belgia linnas pole nii palju kaitse all olevaid ajaloolisi objekte kui Gentis. St.Baafsi katedraal oma maailmakuulsa 15. saj. maalikunsti tippteoste hulka kuuluva vendade Eyckide poolt maalitud triptühhoniga. Genti altar on Madalmaade maalikunsti esimene ja suurim meistriteos. Baafsplein, millest lõunasse jäävad elegantsed vanad häärbeid ja põhjapoole kitsad tänavad madalate telliskivimajadega. 95 m kõrgune gooti kellatorn Belfort ja 15. saj. Lakenhalle (riideturg), raekoda, Graslei tänav 12. sajandist pärinevate tsunftihoonetega. Tagasisõit Antwerpeni.

6. päev

Hommikusöök. Antwerpen on üks maailma tähtsamaid sadamalinnu ning suur teemandikaubanduskeskus. Jalutuskäik linnas. Peaväljak Groot Markt, mida ümbritsevad belgia barokkstiilis gildihooned ja 16. saj. raekoda. Siin asub ka legendaarse nooruki Salvius Brabo purskkaev. Linna keskel kõrgub majesteetlik 7-lööviline katedraal, mis oma 123 meetri kõrguse torniga on Belgia suurim gooti stiilis ehitis. Katedraali uhkuseks on Rubensi kuulus altari-triptühhon. Rubenshuis, kus suur kunstnik elas oma viimased 30 eluaastat. Vaba aeg lõunasöögiks. Sõit lennujaama. Lend Amsterdam-Riia kl. 18.50-22.05; Riia-Tallinn kl. 23.10-23.59. Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
799 € korduvreisija soodushind

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 11.02.2018.

HINNA SEES:

  • lennupilet Tallinn-Amsterdam-Tallinn,
  • lennujaamamaksud 117 € (15.07.2017 seisuga, võivad muutuda),
  • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
  • mugavustega buss,
  • giid- grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

  • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
  • ühene majutus 153 €.

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart, ujumisriided ja rannarätik (ilusa ilma korral võimalik Scheveningeni rannas supelda).

 

Lendudel teenindab Air Baltic. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 20 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Amsterdami kanalisõit 10 €
Van Goghi muuseum 17 € / kuni 18a tasuta
Madalmaade Kunstimuuseum 17.50 € / kuni 18a tasuta
Kaasaegse Kunsti muuseum 15 € / 19-29a 7.50 €, kuni 18a tasuta
Madam Tussauds vahakujude muuseum   22.50 € / 5-15a 18.50 €
Madurodam 11 €
Delfti Uus Kirik+torn 7 € / 12-25a 6 €
De Haari loss
12 €
Rotterdami Euromasti külastus (kohaliku giidiga)

15 €

Rotterdami laevaekskursioon
11 €
Brügge´i kanalisõit 6.40 €
Genti altar
4 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles