Linnapuhkus Barcelonas

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 569 €

 

 

Barcelona Sagrada

 

Güelli park

 

Montserrat

 

Montserrat

 

Barcelona vanalinn

05.07 - 07.07.2017
1. päev

Kohtumine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA juures (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 03.30. Otselend Tallinn-Barcelona kl. 04.55-07.45 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Transfeer linna. Paigutame kohvrid hotelli pagasiruumi ja läheme linna jalutama.

Kataloonia pealinn Barcelona oma elegantse suurlinliku atmosfääri ja silmapaistvate arhitektuuri- ja kunstiväärtustega. Linn on oluline kultuurikeskus ning üks turistide lemmiksihtkohti. Jalutuskäik gooti linnaosa veetlevatel tänavatel on justkui retk kaugesse minevikku. Barcelona vanimast linnaosast Barri Goticust leiab hästi säilinud müürid antiikajast ning Santa Cruzi katedraali, mida on peetud Hispaania kauneimaks gooti sakraalehitiseks. Ajaloolises linnaosas on peamiseks kohaks, kus tuikab linna elu, La Rambla. See linna kuulsaim bulvar, energiline, artistlik, demokraatlik ja leplik, on inimloomuse uimastav paraad. Meeleolu loovad tänavakuntsnikud. Lillede, lindude ja kioskitega ehitud Rambla bulvarilt leiab tee ahvatlevate butiikide, restoranide ning muuseumide juurde. Siin asub ka 19. saj valminud kaunistustega turuhoone La Boqueria. Bulvar lõpeb mere ääres laia avatud väljakuga, millel asub kõrgustesse pürgiv Kolumbuse monument. Vaba pärastlõuna linnas. Majutus järgnevad 2 ööd ***hotellis (2-sed toad).

2. päev

Hommikusöök. Poolepäevane linnaekskursioon Gaudi loominguga tutvumiseks. Kaugele on näha Barcelona sümbol Gaudi šedööver Sagrada Familia kirik – Püha Perekonna basiilika, mis oli mõeldud “kivist jutlusena”. Selle ehitustööd kestavad tänase päevani. Kirik on massiivne, ülevoolavalt kaunistatud ja omanäoline, sest Gaudi soovis, et kivid muutuksid elavateks vormideks ning dekoratsioonid meenutaksid kasvavaid taimi. Kõigel on siin tähendus ning ruumi on väga oskuslikult kasutatud. Kolme sissepääsu kiviehitised, mis ripuvad nagu stalaktiidid, sümboliseerivad usku, lootust ja armastust ning on kaetud skulptuuridega. Güelli park muinasjutumajade, sisaliku-purskkaevu, kummalise Saja Samba saali, kaskaadide ning peaväljaku pika lainetava pingiga oli Gaudi järjekordne äärmiselt ambitsioonikas projekt. Kavandatud kui loodusega kokku sulandatud elamupiirkond, anti Gaudile vabad käed millegi originaalse loomiseks ning järgmised 14 aastat laskis ta vahelduva eduga oma fantaasial lennelda. Siia ei kavatsetud ehitada mitte ainult muinasjutumaju, vaid projekteeriti terve park-linn, mis jäi kahjuks lõpetamata. Vaba pärastlõuna muuseumite ja Barcelona Akvaariumi külastamiseks.

3. päev

Hommikusöök. Lahkume hotellist ja suundume tutvuma Barcelona ümbruse kuulsamate vaatamisväärsustega. Sõit võimsasse kaljukurdude vahel kõrgel tasandiku kohal asuvasse Montserrati kloostrisse. Mäed nagu jumala käsi on võtnud kloostri oma peopessa. See „Sakiline mägi“ (mont serrat), kõrgeima tipuga 1236 m, on suursuguseks fooniks Kataloonia kõige pühamale paigale, mida ümbritsevad kabelid ja erakute koopad. Kataloonia vaimseks keskuseks ja palverändurite sihtpunktiks sai klooster tänu Mustale Madonnale. Vaba aeg, et soovi korral sõita sõita köisraudteega mäkke, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja kloostrile, ning osta ja maitsta kohalikke hõrgutisi: juustud, meekoogid, liköörid… Sõidame edasi Kataloonia tähtsaima veinitootmisala südamesse. Külastame cava vahuveini „Bodegas Freixenet“ tehast. Kuulsamad siin piirkonnas toodetud vahuveinid ongi Freixenet ja Codorniu. Tutvume tootmisprotsessiga ja degusteerime. Soovijad saavad veine ka kaasa osta. Õhtupooliku veedame Tarragonas, mis on tuntud oma Vana-Rooma-aegsete arheoloogiliste mälestiste poolest. Linn rajati 3.saj. eKr ning sellest sai roomlaste suurima provintsi keskus Hispaanias. Külastamist väärt on 82 meetri kõrgusel mäe otsas asuv iidse müüriga ümbritsetud vanalinn ja hästi säilinud antiikteater. Keskaegse Tarragona uhkuseks on Kataloonia suurim Santa Tecla katedraal, mis ehitati 12.saj. roomlaste Jupiteri templi kohale. Rambla Vella lõpus asub Balco del Mediterrani (Vahemere rõdu) vaatega Vahemere ühele vilkamale sadamale, mis sai oma näo 19.saj. Sadamat tasub külastada sealsete kalarestoranide pärast. Vaba aeg õhtusöögiks.

 

Transfeer lennujaama. Otselend Barcelona-Tallinn kl. 23.45-04.40 (NB! kohalikud ajad! Kontrollige palun lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
569 € korduvreisijate soodushind

599 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 12.02.2017

HINNA SEES:

 

 • lennupiletid Tallinn-Barcelona-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 67 € (13.09.2016.a. seisuga, võivad muutuda),
 • öömaja Barcelonas (2-sed toad) koos hommikusöögiga,
 • Barcelona linnamaks,
 • transfeer lennujaamast hotelli ja Tarragonast lennujaama,
 • suurte kogemustega giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
  o 1. päeval jalutuskäik Barcelona vanalinnas Barri Gotic,
  o 2. päeval poolepäevane ekskursioon Barcelonas Gaudi radadel (kohaliku bussiga),
  o 3. päeval väljasõit Montserrat-Freixenet-Tarragona (kohaliku bussiga),
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • ühene majutus 58 €,
 • sissepääsupiletid (2016 a. seisuga):
  o Freixenet’ tehase sissepääs 8.50 €, alla 9a tasuta, 9-17a 5.10 €, al. 65a 6.40 €
  o Sagrada Familia kiriku sissepääs 15 €, alla 11a tasuta, 11-18a ja al 65a 13 €,
  Sagrada Familia sissepääs koos pääsuga torni 29 €, alla 11a 6 €, 11-18a 27 €, al 65a 22 €,
  o Güelli park 7 €, 7-12a ja al 65a 4.90 €.

Hotell Barcelona House (3*) asub Barcelona vanalinna kuulsa promenaadi Las Ramblas juures. Vanalinn Barri Gotic laiub kahel pool peatänavat, hotellide läheduses on lai valik erinevaid restorane, baare ja kohvikuid. Barcelona katedraal jääb u 500 m kaugusele, vana sadam, Maremagnumi kaubandus- ja vabaajakeskus ning Akvaarium on u 10 min jalutuskäigu kaugusel. Lähedal on mitmeid muuseume, näiteks Picasso muuseum, kaasaegse kunsti muuseum MACBA, vahakujude muuseum ja ajaloo muuseum.

Tubades on konditsioneer, WiFi (tasuta), televiisor satelliitkanalitega, föön, privaatne vannituba.

 

KAASA: kuni reisi lõpuni kehtiv EV pass või ID-kaart.


Lendudel teenindab Vueling. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 10 kg. Pagasireeglid: https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal  (2016.a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

Barcelona akvaarium 20 €, al 65a 18€
köisraudtee Montserrati mäel    7.60 €, laps 4-13a 4 €
Tarragona katedraal 5 €, laps 7-16a 3 €, al 65 a 3.50 €

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles