Arvi Roosimägi "Dubai kultuuri- ja puhkusereis 17-24.03.2017"

Tühjas kõrbes selles kohas oli 30 aastat tagasi väike külake, kuid seal avastati suured veevarud ja asuti ehitama linna, mis sai nimeks Dubai. Praegu on selles linnas ca 3,5 miljonit elanikku. Kuna linn asub keset kõrbe, siis liivatormid ei ole seal haruldased, mis kergemal kujul ka meile end demonstreerisid. Suvel temperatuur küündib 60 kraadini, ehitajad on sunnitud töötama öösiti, kuna ööd on jahedad. Kohalikele üllatuseks tuli meiega kaasa vihmasadu, mida tavaliselt seal ei kohta. Vesi on kallim kui bensiin.

Dubai on kena ja korrashoitud linn. Enamuses on kõrghooned, mis üllatavad oma erineva arhitektuurilise kujundusega. Selleks kutsutakse sinna tööle arhitekte laiast maailmast. Üllatav on seegi, et keset kõrbe asuvas linnas kasvavad puud, põõsad ja lilled. Purskkaevud rohke veega, hea kujundusega ja muusika saatel muutuvate kujunditega rikastavad linna ilmet. Õnnestus vaadata õhtupimeduses purskkaeve tantsisklevate veejugade, valgustusemängu ja muusika saatel. Suurepärane etendus oli!

Väljasõit Omaani Musandami poolsaarele oli puhkuse ja kauni looduse imetlemise päev. Paadisõidu ajal sai puhata ja päikest võtta imetledes avanevaid vaateid, paadiga võidu kihutavaid delfiine ja peatuskohas ise ujumas käia. Paati teenindav personal oli väga tubli. Merepõhjast toodi meile tutvumiseks meresiilikuid ja pärlikarp. Pärlikarp avati, kuid pärli seal veel polnud. Seejärel tükeldati ja kallati mingi õliga üle ning kõik soovijad said seda maitsta. Reisikaaslaste arvates olevat väga maitsev, ise ei proovinud. Tore väljasõit oli.

Šeik Zayedi mošee külastus oli omaette elamus. Suurepärane arhitektuur ja imekaunis sisekujundus. Kogu reis oli väga meeldiv ja muljeid palju.

Tänan Tensi Reiside personali selle reisi ettevalmistamise eest!

Eraldi tänu tublile giidile Reet Sõrrale tema hea töö ja kannatliku suhtumise eest reisijatesse!

Mošee Dubais

Oleme valmis mošeesse minekuks. Tagaplaanil mošee.