Argentiina suur ringreis

Reisi lühiinfo

HIND:
al. 4890 €

 


 

Buenos Aires

 

Purmamarca

 

Iguazu

 

Salta soolaväljad

 

Upsala liustikud

 

Jujuy

 

Laamad

 

Linnupark

 

Salta linn

09.03 - 23.03.2018
BUENOS AIRES – EL CALAFATE LIUSTIKUD – IGUAZU JOAD – SALTA SOOLAVÄLJAD
1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas PUHKUSEREISIDE KASSA JUURES (NB! Asukoht muutunud – terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 15.30. Lend Tallinn-Frankfurt kl 18.15-19.40. Lend Frankfurtist Buenos Airesesse kl 22.15 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi).

2. päev

BUENOS AIRES


Lend jõuab Buenos Airesesse kl 08.00. Linnaekskursioon Argentiina pealinnas Buenos Aireses. Alustame linna südamest, Mai väljakult (Plaza de Mayo), mida ümbritsevad riigi poliitilise ja religioosse võimu esindushooned. Külastame võimalusel presidendi esinduspaleed Roosat maja (Casa Rosada), mis tänu oma luksuslikule arhitektuurile ja meeldejäävale värvitoonile on saanud Buenos Airese üheks sümboliks. Roosa maja rõdult pidas oma kuulsa kõne legendaarne Eva Peron. Räägitakse, et kui maja 19. saj lõpus ehitati, siis polnud riigis võimalik värvi osta ja seetõttu kaeti hoone lehma verega, mis kuivamisel sügavroosa tooni andis. Hiljem oli presidendipalee roosana juba nii tuntud, et värvi muuta polnud tarvis. Väljaku teises otsas tutvume koloniaalajastust pärineva vana raekoja Cabildo’ga ja seal asuva temaatilise muuseumiga. Siia lähedale jääb ka massiivne katedraal. Katedraalis asub Argentiina rahvuskangelase kindral de San Martini mausoleum. Tema teeneks peetakse Argentiina, aga ka Tšiili ja Peruu iseseisvumist Hispaania kuningriigist 19. sajandi alguses. Suundume San Telmo linnaossa ja jalutame mööda munakiviteid Plaza Dorregole. Vaba aeg traditsioonilisel antiigiturgul ringi vaatamiseks. Saab tutvuda traditsioonilise käsitöö ja kunstiga ning seda ka kaasa osta. Naudime tänavakunstnike etteasteid. Väljaku keskel tantsitakse igal pühapäeval tangot ja vahepaladeks traditsioonilisi Argentiina tantse zambat ja chacarerat. Itaallastest sisserändajate temperamenti näeme värviküllases ja omamoodi võluvas La Boca linnaosas. Majade ehituseks korjasid immigrandid kokku laevatehase jäägid, mistõttu koosnevad nad enamast plekitükkidest ja on värvitud kõikvõimalikes toonides. Liikudes edasi mööda jõeäärt Puerto Maderosse, jõuame veidrast ehituskunstist ootamatult šikki ja kaasaegsesse suurlinnamiljöösse. Vana kasutu süvasadam seisis kaua laguneva häbimärgina kesklinna piiril. Nüüd on see korrastatud ja siin asuvad linna kõige luksuslikumad hotellid, restoranid, kontorihooned ja korterelamud. Ekskursiooni lõpetame Recoleta linnaosas, teeme jalutuskäigu mööda Pariisi-stiilis Avenida Alveari ja möödume koloniaalstiilis Nuestra Senora del Pilari kirikust. Recoleta surnuaed on kui aristokraatlik mausoleumide labürint. Siia on maetud Argentiina kõige tähtsamad inimesed, teiste hulgas paljud Argentiina presidendid ja ka Eva Peron. Suundume tagasi kesklinna. Öömaja 2 järgnevat ööd Buenos Aireses kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

3. päev

BUENOS AIRES (H/L)


Hommikusöök. Väljasõit gaucho-farmi, kus veedame terve päeva. Gaucho’deks kutsutakse pampades elavaid inimesi, kelle peamiseks elatusallikaks on ajalooliselt olnud karjapidamine ja jaht. Neid võib ka kutsuda Lõuna-Ameerika kauboideks. Tänapäeval on gaucho-farmide näol tegemist suurtaludega, estanciatega, mis lisaks oma igapäevasele majapidamisele pakuvad külastajatele võimalust näha ja kogeda traditsioonilist pampade maaelu. Saab proovida ratsutamist ja hoburakendiga sõitu. Lõunasöögiks pakutakse lahtisel tulel küpsetatud kuulsat grill-liha „asado de Campo“. Õhtul sõit tagasi Buenos Airesesse.

4. päev

BUENOS AIRES / EL CALAFATE, PERITO MORENO

 

Varajane hommikusöök. Sõit lennujaama. Lend Buenos Aires-El Calafate kl 08.50-12.05. Sõit hotelli ja majutus. Oleme jõudnud UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvasse Los Glaciarese ehk Liustike Rahvusparki. Siia parki kuuluvad 13 erineva suurusega liustikku, haruldased Lähis-Arktilised metsad ja Patagoonia stepid. Buss viib meid Perito Moreno liustiku jalamile. Ümberringi laiuvate metsade ja taamal kõrguvate mägede taustal pakub unustamatut vaatepilti erksinise värviga jäämassiiv. Tegemist on ühega vähestest maailma siiani kasvavatest liustikest. Liustiku 5 km laiune keel ulatub Argentina järve ning põrkab vastu kaljust järvekallast. Just selles kokkupuutepunktis asuvad erinevatel kõrgustel rõdud ja vaateplatvormid. Parema juurdepääsu tagamiseks ühendavad platvorme käsipuudega laudteed ja trepid. Kõige kõrgemalt platvormilt paistab liustiku pealispind ja siit näeb, kuidas peaaegu 80 m kõrgune jäämass on jaganud järve kiiluna pooleks. Liustiku ja kaljuseina kokkupuutepunkt toimib tammina, mille taga veetase tõuseb kuni 30 m. Iga paari aasta tagant murrab järv liustikust läbi ning algab uus tammitekke protsess. Tõusvat veetaset, tammi ja liustiku küljest murduvaid jääkamakaid näeb kõige lähemalt alumiselt platvormilt. Õhtul sõit tagasi majutuskohta. Öömaja järgnevad 2 ööd ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

EL CALAFATE, UPSALA JA SPEGAZZINI LIUSTIKUD


Hommikusöök. Veedame päeva laevasõidul Argentina järve põhjaosas kõige suuremate ja erilisemate liustike vahel. Navigeerides järvel ja selle kitsaste lahtede vahel kuuleb sageli, kuidas kuskil kauguses murduvad kõuekõminal suured jääpangad liustike küljest lahti. Järv saabki vett eelkõige liustike sulamisest ja seetõttu on värvunud erilises „jäätunud piima“ toonis. Laev viib esmalt Upsala liustiku juurde. Üle 800 m² jääväli saab alguse 60 km kauguselt Fitz Roy mäelt ja tegemist on Lõuna-Ameerika suurima liustikuga. Nime on see saanud Uppsala Ülikooli teadlaste järgi, kes siin esimesena uurimas käisid. Linna vana kirjaviisi järgi on säilinud liustiku nimi vaid ühe p-ga. Edasi suundume vaatama Spegazzini liustikku, mille massiivne jääsein kõrgub püstloodis kuni 135 m üle veepinna. Laevasõidu jaoks kindlasti kaasa võtta soojad riided (temperatuur jääb 10-15°C vahele), päikeseprillid ja päikesekaitsekreem faktoriga vähemalt 30. Õhtuks tagasi El Calafatesse.

6. päev

EL CALAFATE / IGUAZU


Hommikusöök. Vaba hommikupoolik El Calafate linnaga tutvumiseks. Transfeer lennujaama. Lend El Calafate-Buenos Aires kl 17.00-19.55. Transfeer hotelli Buenos Airese kesklinnas. Öömaja ****hotellis (2-sed toad).

7. päev

IGUAZÚ (ARGENTIINA-POOLSED KOSED)


Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Buenos Aires-Iguazú kl 09.05-10.55. Iguazú on üks maailma võimsamatest loodusnähtustest ja kuulutatud nii maailma 7 uue loodusime kui ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaks kolmandikku koskedest asuvad Argentiina poolel, väiksem osa Brasiilia poolel. 4 km pikkune mäslev vetemäng koosneb tegelikult 275 iseseisvatest kosest, mis kukuvad 65-85 m kõrguselt sügavasse kuristikku. Koskede ala ümbritseb lopsakas vihmamets, mis on ühtlasi ka rahvuspark. Siit leiab üle 2000 erineva taimeliigi ning subtroopikas levinud metsloomi nagu tapiir, sipelgakaru, möiraahv, otselot, jaaguar ja krokodillkaiman. Suure tõenäosusega kohtame suuri sisalikke ning koaatisid, kes ei jäta kasutamata võimalust jahtida külastajatelt pudenevaid toidupalukesi. Veedame terve päeva Iguazú Argentiina-poolsete koskedega tutvudes. Kõige paremini pääseb tohutusuurel territooriumil liikuma rongiga, mis ühendab kolme tähtsamat vaateplatvormi. Ülemine rada (Circuito Superior) kulgeb kanjoni kohal, pakkudes suurepäraseid panoraamvaateid. Kanjoni põhjas alumisel rajal (Circuito Inferior) aga saab tõelise elamuse. Ümbritsetuna sadadest koskedest, hõivab see tohutu loodusjõud kõik meeled. Üks helioperaator on kunagi öelnud, et siin all olles tundub nagu oleksid miljonid põhjakeeratud heliga televiisorid korraga sahisemas. Jalutuskäik viib kõige suurema ja võimsama kose, Saatana kurgu (Garganta del Diablo), jalamile. Hobuseraua-kujulise kose vesi langeb 150 m laiuselt 80 m sügavusele, see, tabades kanjoni põhja, viskab üles pideva veeauru ja päikeselise ilmaga tekitab vikerkaared. Vaba aeg lõunasöögiks. Vapramatega võtame ette „Suure seikluse“. Sõidame kiirpaatidega otse koskede alla, nii lähedale, kui üldse on võimalik (asjade hoidmiseks antakse suured veekindlad kotid). Ja edasi džiipidega läbi džungli. Õhtuks Puerto Iguazú’sse. Vaba õhtu hotellis. Soovijad saavad minna basseini ujuma ja mõnuleda mullivannis. Öömaja järgnevad 2 ööd *** hotellis.

8. päev

IGUAÇU (BRASIILIA-POOLSED KOSED ja LINNUPARK)


Hommikusöök. Väljasõit Brasiiliasse. Piiriületus. Brasiilia poolele jääb küll vaid kolmandik koski, kuid just siin avanevad parimad vaated kaskaadidele oma tõelises suursugususes. Iguaçu Rahvuspargiga tutvumist alustame külastajakeskusest, kust edasi vaateplatvormidele viivad laudteed (kokku u 1 km). Jalutuskäigu ajal hakkavad juba eemalt paistma kosed, kuni raja lõpus jõuame välja suursuguse Saatana Kurgu juurde. Liftiga pääseb ülemistele platvormidele, kust avanevad panoraamvaated üle terve rahvuspargi ja kahe riigi ristumiskoha. Vaba aeg lõunasöögiks. Pärastlõunal suundume Troopiliste Lindude parki. 17 hektaril asuvas pargis elab üle 900 värvilise ja eksootilise linnu 180 erinevast liigist. Lisaks leiab siit 25 liiki liblikaid ja eraldi roomajate osakonna. Pargi asukad pärinevad nii Lõuna-Ameerikast kui ka teistelt kontinentidelt. Linnud elavad hiigelsuurtes aviaariumites, mis on ehitatud spetsiaalselt konkreetsete liikide jaoks, olles võimalikult loodusliku elukeskkonna sarnane ja võimalikult avar vabalt ringi lendamiseks. Õhtul tagasi Argentiina poolele. Öömaja samas hotellis.

9. päev

IGUAZU / SALTA


Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Iguazú-Salta kl 10.55-13.00. Sõit hotelli võike puhkus ning vaba aeg lõunastamiseks. Pärastlõunal ekskursioon võluvas koloniaalstiilis Saltas, lisanimega La Linda ehk kaunis. Siin Andide mäestiku jalamil 1152 m kõrgusel merepinnast asus iidse Inkade impeeriumi lõunapoolseim piirkond. Teede ristumiskohas asuvast Saltast on tänapäevaks saanud paljude rahvaste sulam, kus peente hispaaniapäraste neo-klassitsistlike hoonete vahel käib vilgas ja mitmekesine kultuurielu. Tutvume linna tähtsamate vaatamisväärsustega. Katedraal – Salta koloniaal-stiili märkimisväärseim saavutus, ajalooline raekoda ja kõikidel piltpostkaartidel kujutatud kitsa kellatorniga roosades-kuldsetes toonides San Fransisco kirik. Külastame ka Museo de Arqueología de Alta Montaña (MAAM), kus asuvad kolm maailma kõige paremini säilinud muumiatest, mis leiti 1999. aastal Llullaillaco vulkaani tipu lähedalt 6739 m kõrguselt. Arvatakse, et lapsed vanuses 6-15 olid inkade ohverdus jumalatele. Muuseum eksponeerib spetsiaalsetes tingimustes rotatsiooni korras korraga vaid ühte muumiat, et minimeerida muumiate lagunemist. Vaba õhtu linnas. Elust pulbitsev La Balcarce tänav pakub õhtust meelelahutust igale maitsele. Balcarce tänavalt leiab ridamisi traditsioonilisi peña-sid, kus saab nautida toitu restoranis, ja samal ajal saada osa tantsu- ja muusikaprogrammist. Öömaja kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

10. päev

TORO KURISTIK, INKADE-EELSED VAREMED TASTILis, SOOLAVÄLJAD, LIPAN


Hommikusöök. Sõit lääne poole Andidesse. Möödume Campo Quijano väikelinnast ja ületame Toro kuristiku. Peatus El Toro viadukti juures, kus „rong pilvedesse“ (Tren a las Nubes) ületab 224 m laiuse kuristiku 25 m kõrgusel maapinnast. Tegemist on ühe lõiguga raudteest, mis viib Saltast üle mägede Tšiili piirini. 570 km pikk raudtee on Lõuna-Ameerika ehitusinseneeria üks märkimisväärsemaid saavutusi. Sellele suurepärasele teele jäävad 21 tunnelit kogupikkusega üle 3 km, 31 silda, 13 viadukti ning 1279 kurvi ja käänakut. Kõige kõrgem viadukt, La Polvorilla, asub kuristiku põhjast lausa 63 m kõrgusel. Teeme peatuse inkade-eelse Tastili linna juures ja vaatame varemete vahel ringi. Aastatuhandeid elasid siin Atacama hõimu rahvad, kes olid sunnitud oma linnad maha jätma inkade invasiooni käigus 15 sajandil. Omal ajal 2000 elanikuga Tastil on ehitatud üleni liivakivist, ilma telliste ja mördita. Labürinti meenutav tänavate plaan koos sillutatud teede, turuväljaku, katakombide ja matmispaikadega annab tunnistust kõrgelt arenenud tsivilisatsioonist. Ümbritsevatel mägedel on veel näha iidsete põldude piirjooni, koobastest on leitud kaljujooniseid. Tõuseme Andide mägedes aina kõrgemale ja teeme lõunasöögi peatuse tillukeses endises kaevanduslinnas San Antonio de los Cobres, mis asub 3775 m kõrgusel merepinnast. Võtame ette retke mööda kuulsat 40. maanteed. Tegemist on maailma ühe pikima maanteega, ulatudes Argentiina lõunatipust kuni Boliivia piirini ja läbides suurt osa riigi huvitavamatest vaatamisväärsustest. Teekond pakub imelisi vaateid hallidele ja punastele, laugetele ja teravatele, lumemütsidega kaetud kõrgetele ja tolmu üles keerutavatele madalatele mägedele, vahelduseks üksik hiigelsuur kaktus või imearmas inimtühi kirik. Jõuame Puna soolaväljadele. Jalutuskäik mööda soolaväljasid. Serpentiinjas ja elamusterohke Lipani tee viib meid õhtuks Purmamarcasse. Öömaja ****hotellis (2-sed toad). Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Purmamarca väikelinna süda – kohvikute ja restoranidega ääristatud 9. juuli väljak.

11. päev

PURMAMARCA, JUJUY, PUCARA DE TILCARA KINDLUS, HUMAHUACA


Hommikusöök. Täna avastame värviderohket Jujuy maakonda. Purmamarca linn asub nn Seitsmevärvilise mäe (Cerro de los Siete Colores) jalamil. Jalutuskäik väikelinnas. Teel kõrgele platoole imetleme ainulaadset värvidemängu. Suure kõrguse tõttu tungivad päikesekiired läbi hõreda atmosfääri ja muudavad mägede küljed tuhandetes värvitoonides palettideks. Jätkame sõitu ning möödume väikestest ajaloolistest kabelitest – Maimara, Uquia, Tilcara. Tutvume Pucara kindlusega, mille ehitasid siia omaguaca mägihõimud 10 000 aastat tagasi. 15. sajandil vallutasid kindluse ja kogu ala inkad, kelle võim kestis vaid pool sajandit, kuni ala läks hispaanlaste kontrolli alla. Sellegipoolest võime erinevalt euroopalikest porteño’dest (Buenos Airese elanikud) märgata kohalike välimuses indiaani päritolu. Nii räägivad selle kandi inimesed lisaks hispaania keelele ka kohalikku ketšua keelt ning pilti ilmestavad veelgi tihti kokalehtedest pungil pereisade ja -emade põsed. Jõuame Humahuaca linna. Vaba aeg lõunasöögiks. Humahuaca on suurim ja tähtsaim linn Jujuy maakonnas enne Boliivia piiri. Tüüpilises, eelkõige Andides levinud koloniaalstiilis linn, võlub oma kitsaste tänavate ja tillukeste majadega. UNESCO maailmapärandiks on tunnistatud stiilipuhas väikelinn, laialdased eelkoloniaalajastust pärinevad arheoloogilised leiud kui ka fantastiline loodus koos värvidemänguga. Piirkonnas võib kohata laamasid ja vikuña’sid ning ümbruskaudsetes restoranides maitsta laamalihast roogi. Sõit tagasi Saltasse. Öömaja kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

12. päev

CAFAYATE VEINITEE


Hommikusöök. Väljasõit Cafayate ja Salta veiniteele. Möödume Cafayate ja Rio de las Conchase orgudest, mille nõlvadel kasvatatakse Salta maakonna parimaid viinamarjasorte. Teele jäävad Quebrada de Cafayate kanjonid, hiiglaslikud kaljumoodustised, maagilised kiviskulptuurid, looduslik amfiteater ja punane kõrbemaastik. Vaatame ringi 1683 m kõrgusel merepinnast asuvas hispaania koloniaalstiilis Cafayate linnas ja külastame veinikeldrit. Saabume Cafayatesse keset viinamarjakoristusaega. Siinkandis toodetakse kuulsaid Torrontes’i valgeid veine, aga hinnatud on ka malbec, cabernet sauvignon, tannat. Saadaval on koguni veinijäätis. Veini toodetakse nii uutes suurtes tehastes, kui väikestes traditsioonilistes veinikeldrites. Soovijad saavad proovida veine ja neid ka kaasa osta. Vaba õhtupoolik Cafayates. Öömaja kesklinna ***hotellis (2-sed toad).

13. päev

CAFAYATE / BUENOS AIRES. TANGOSHOW (H/Õ)


Hommikusöök. Sõit Salta lennujaama. Lend Salta-Buenos Aires kl 15.30-17.34. Transfeer hotelli. Õhtul soovijatele tangoetendus koos ajastutruu õhtusöögiga (lisatasu eest). Tango sündis 19. saj lõpul Buenos Airese ja Uruguay äärelinnades ning sai kiiresti populaarseks nii tantsu kui ka muusikažanrina. Tants, mida me tavapäraselt tunneme kirgliku ja sensuaalsena, oli oma kujunemisajal kantud paremat elujärge otsivate immigrantide luhtunud unistuste ja püüdluste melanhooliast, kurbusest ja meeleheitest. Vahepeal militaarse diktatuuri toel unustuste hõlma vajunud, on tango nüüd uuesti õitsele puhkenud ja populaarne nii vanemate kui noorte hulgas. Paljud andekad tangotantsijad konkureerivad kutse üle USA-sse või Euroopasse, et esineda tangoshowdega, anda tunde ja samas puhuda tuult tiibadesse oma tantsijakarjäärile. Täna tantsitakse argentiina tangot improvisatsioonilise sotsiaalse tantsuna sadadel milongadel ehk tantsuõhtutel eelkõige Buenos Aireses, ent ka mujal Argentiinas ja üle kogu maailma. Samal ajal saab tangot nautida lihvitud koreograafia ja efektidega lavashowdel. Öömaja kesklinna ****hotellis (2-sed toad).

14. päev

PARANA JÕE DELTA KRUIIS


Hommikusöök. Sõidame Buenos Airesest välja põhjapoole Delta Tigresse. Parana jõe deltas asuv Tigre linn jääb 28 km kaugusele Buenos Airesest ning temast on saanud oluline turismiatraktsioon. Mootorpaat viib meid kruiisile mööda Parana jõe deltat. Näeme kauneid rohelisi saari, kaldale jäävat lopsakat loodust ja kohalike inimeste huvitavaid elamuid. Jõedeltas täidavad tänavate rolli kanalid ning veesõidukid tegutsevad haiglate, kaupluste ja taksodena. Parana delta on oma 14 000 km² suuruse pindalaga üks maailma suurimaid ning ainus jõedelta, millel ei ole kontakti merega, vaid ta tühjendab oma vee Río de la Plata jõkke, mis eraldab üksteisest Argentiinat ja Uruguayd. 

Pärastlõunal transfeer lennujaama. Lend Buenos Aires-Frankfurt kl 18.05-11.20.

15. päev

Frankfurt-Tallinn kl 20.20-23.45 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

HIND:
4890 € korduvreisija soodushind 

5135 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.12.2017.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Buenos Aires-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 523 € (seisuga 30.03.2017, võivad muutuda),
 • Argentiina siselennud koos lennujaamamaksudega (lennud võivad muutuda),
  o Buenos Aires-El Calafate
  o El Calafate -Buenos Aires
  o Buenos Aires - Iguazu
  o Iguazu-Salta
  o Salta-Buenos Aires
 • majutus ***/****hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • transfeerid hotellide ja lennujaamade vahel,
 • kohalik transport ja ekskursioonid vastavalt programmile,
 • sissepääsupiletid külastatavatesse muuseumidesse ja teistesse tasulistesse kohtadesse,
 • lõunasöök gaucho-farmis
 • tangoshow Buenos Aireses
 • Argentiinas elanud ja hispaania keelt valdav giid-grupijuht ja eestikeelsed ekskursioonid,
 • kohalikud litsenseeritud giidid.

LISATASU EEST:

 • kohustuslik tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest),
 • pagasikindlustus,
 • ühene majutus 540 €.

REISIDOKUMENDID: EV pass, mis peab kehtima 6 kuud pärast reisi. Argentiina ja Brasiilia on Eesti passiga reisijatele viisavabad.

 

Argentiinas on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha. Reisijate mugavust silmas pidades korjab meie giid selle ühe korraga ja tasustab kohalikke vastavalt reeglitele ja teenuse kvaliteedile. Kokku ootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele 40 USD.
Iseseisvalt välja sööma minnes võiks hea teeninduse eest jätta jootraha kuni 10% arvest. Hotellides kohvrite tuppa kandmise eest ootavad teenindajad jootraha 1-1,5 USD kohvri eest.

 

Rahvusvahelistel Lendudel teenindab Lufthansa. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 56x45x25 cm ja kaaluga 8 kg.
Siselendudel teenindab Aerolíneas Argentinas. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 15 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x35x25 cm ja kaaluga 5 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

Piirkonna spetsialiteetidest proovime asadot (lauale tuuakse otse grillilt erinevad lihatükid, alates veise siseelunditest – nagu peensool, maks või näärmed, kuni kõige hõrgutavamate lihalõigeteni, lisaks vorstid), omal käel õhtusöögile minnes võiks proovida erinevate täidistega pirukaid empanada’sid, põlisameeriklastelt pärinevat maisirooga humita’d ja tamale’sid (maisilehte pakitud maisijahust erineva täidisega pallid) ja kohalikku Malbeci veini. Paljude kohalike lahutamatuks kaaslaseks on mate, matepõõsa lehtedest tehtud tee, mida juuakse spetsiaalsest pudelkõrvitsast, puust või kunstmaterjalist valmistatud anumast läbi metallist või bambusest kõrre.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles