Albaania ja Makedoonia

Reisi lühiinfo

SOODUSHIND:
al. 799 €

 

Vaata marsruudi kaarti

 

Syri-i-kalter

 

Gjirokastra

 

Berat

 

 

Berat

 

Vlora

 

Paleokastr

10.08 - 18.08.2018

Albaania - sõbralik ja soodne turistile veel avastamata maa külalislahkete inimestega. Albaania on kindlasti väga suure turismipotentsiaaliga maa oma pikkade liivarandade, matkamiseks perfektsete mägede ja iidsete linnadega. Albaania köök on üks paremaid ja täiesti ebaõiglaselt tähelepanuta jäänud kööke Euroopas. Seda siis traditsiooniliste koduste roogade võistlusklassis, eriti pirukate klassis.

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaama PUHKUSEREISIDE KASSA juurde (terminali parempoolses osas, check-ini laudade nr 14-15 vastas) kl. 21.10. Otselend Tallinn-Ohrid kl. 22.40-00.45 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige paar päeva enne reisi).

2. päev

Öösel transfeer hotelli. Majutus 2 järgnevat ööd ***hotellis (2-sed toad). Hommikusöök. Makedoonia pärl - Ohrid. Nii elanike arvu kui meeleolu poolest võib linnakest võrrelda Pärnuga, ainult et mereranna asemel uhkeldab Ohrid järvega. Paarkümmend meetrit läbipaistev Balkani sügavaim mägijärv on kuulus kogu Euroopas. Ohrid on ilus ja romantiline linn täis ajalugu. Linn tekkis 4 miljonit aastat tagasi järve kaldale. Oli Bulgaaria pealinnaks 10.-11. sajandil. Linnas on palju arhitektuurimälestisi, millest vanimad pärinevad 11. sajandist. Paljud linna pühakojad on ehitatud Bütsantsi ajal. Kloostrites on säilinud hulgaliselt vanaslaavikeelseid käsikirju. Ohrid on üks neid keskusi, mis pretendeerib kirillitsa sünnikoha tiitlile. Vanad majad, munakivist kõnniteed, kitsad tänavad, pisikesed kohvikud, värvilised lilled, rohelised pargid, ajaloolised kirikud - kõik see on omane Ohridile. Linn kuulub UNESCO maailmapärandite nimistusse. Linna õitseaegadel oli seal 365 kirikut - üks iga päeva jaoks. Külastame neist Püha Sofia basiilikat ja Jumalaema kirikut. Samuti imetleme erilist Püha Kaneo Johannese kirikut, mis asub kaljunukil ning mille juurest avaneb hingemattev vaade linnale ja Ohridi järvele. Linnaekskursioonil Ohridi vanalinnas näeme ka Kyrillose ja Metodiuse mälestussammast ning antiikteatrit.

3. päev

Hommikusöök. Sõidame Ohridi järve idakallast pidi. Külastame kõrgele järveäärsele kaljule rajatud Sveti Naumi kloostrit. See olevat üks ilusamaid Makedoonia kloostreid ning selle rajajaks oli keskajal elanud vaimulik ja õpetlane, vanaslaavi kirjakeele levitaja Naum. Jõuame Albaaniasse. Riigi kaguosas 850 m kõrgusel asub Albaania kultuuripealinn Korca. Linna ümbritsevad Morava mäed. Korcas on teater, ülikool, keskaja kunsti muuseum, arheoloogiamuuseum ja Albaania kuulsa impressionisti Vangjush Mio majamuuseum. Siin asub ka 500 aastat vana bazaar oma 138 kultuuriväärtusliku objektiga, kus alates 2014. aastast toimub aktiivne restaureerimistöö. Korca uhkuseks on riigi suurim, 1992. a. ehitatud õigeusu katedraal. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

4. päev

Hommikusöök. Sõidame üle mägede ja läbi orgude. Teel saadab meid kristallselge rohekassinine Vjosa jõgi, mida peetakse üheks meeldivamaks jõeks Albaanias. Meie teele jäävad väikesed rahulikud külad oma igapäevaeluga. Sõit läbi imelise Kelcyra kursistiku ja metsase Drinose oru. Jõuame Gjirokastra muuseum-linna. See, üks kaunimatest Albaania ajaloolistest linnadest, kanti 2005.aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja ja on jätnud jälje kirjandusklassikasse Ismail Kadare teoses “Kivilinna kroonika”. Külastame mäe tipus 336 m kõrgusel asuvat Albaania suurimat kindlust, kus Osmanite ajal baseerusid Ali Pasha väed. 13. saj pärinevatelt müüridelt avaneb vaade üle Drinose jõe oru ning ümbritsevatele mägedele. Jalutuskäik vanalinna võluva arhitektuuriga kivimajadega ääristatud kitsastel munakivitänavatel. Siin on sündinud ja kasvanud Albaania endine diktaator Enver Hoxha, kelle valitsusajal oli riik külastajatele suletud. Külastame ka haruldast Ottomanide stiilis kolmekordset Zekate kindlusmaja. Linn on tuntud ka oma kulinaariakunsti poolest. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

5. päev

Hommikusöök. Edasi sõites teeme peatuse Sinise Silma allika (Syri I Kaltër) juures. Põhjatu karstikoobas heidab hüpnootilisi värvivarjundeid, olles keskelt sumesinine ja äärtest ümbritsetud heledama veega, nagu inimese silm. Jõuame Butrinti arheoloogilisele alale, mis kuulub UNESCO kaitse alla ja on üks enimkülastatavamaid arheoloogilisi paiku Albaanias. Juba 6. saj. eKr kreeklaste poolt asutatud antiiklinn asub võrratult kauni looduse keskel, ümbritsetuna sinisest laguunist ja lopsakatest metsadest. Värvika ja põneva ajalooga Butrint on olnud tähtis kaubanduslinn nii kreeklastele, roomlastele kui bütsantslastele. Jalutuskäik arheoloogilisel alal – antiikteater, imeliste mosaiikidega saunad, eelkristlikud pühakojad ning loomulikult linna tähtsaim paik akropolis. Teekond jätkub Albaania Rivierasse. See on parimate kuurortide ja kaunimate vaadetega maaliline Ioonia mere rannik. Oliivi- ja tsitruseistandused. Teel näeme lahe ääres asuvat Veneetsia-aegset Porto Palermo merekindlust. Majutus 2 järgnevat ööd Albaania Rivieras ***hotellis (2-sed toad).

6. päev

Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks Ioonia mere ääres. Valge liivarand, türkiissinine meri, värsked mereannid, baklava ja kohalik vein. Aeg lõõgastumiseks.

7. päev

Hommikusöök. Sõites läbi Llogara Rahvuspargi ületame 1043 m kõrguse Llogara kuru. Siin avaneb meile üks dramaatilisemaid mägede ja mere panoraame kogu Vahemere ääres. Peatus vaateplatvormil, kus selge ilma korral paistab üle mere ka Korfu ja üksikud väiksed Kreeka saared. Võimalusel teeme peatuse teeäärsete müügiputkade juures, et soovijad saaksid proovida ja kaasa osta kohalike talunike mett ning ravimteesid. Jõuame „tuhande akna linna“ Beratisse. See on Albaania vanim linn ja tema ajalugu ulatub tagasi 6. sajandini eKr. Tänu oma unikaalsele ning hästi säilinud arhitektuurile püsib linn UNESCO maailmapärandi nimistu kaitsva kilbi all ilmselt veel vähemalt sama palju aastaid. Siin elas ja töötas ka Onufri, Albaania üks suuremaid 16. sajandi kunstnikke. Nagu sel ajal kombeks, tegi ta oma tähtsamad tööd kirikutele. Ta lõi nii freskosid kui ka ikoone ning lisas kirikute interjööri ka uue värvi, mida Albaanias kutsutakse Onufri punaseks. Mujal on see tuntud kui tavaline roosa. Linn on huvitav kombinatsioon 2400 aastasest ajaloost. Illüüria ja Rooma ajast pärinevad kindlusmüürid ümbritsevad Bütsantsi kirikuid ja Osmanite elamuid, mis paiknevad vaheldumisi nõukogude aja hoonetega. Külastame Berati kindlust. Järsu nõlvaga mäe tippu ehitatud kindlust kaitseb kolmekordne müür, mille seest leiame ajaloolise elamukvartali, kaheksa säilinud kirikut, kaks mošeed, mitmeid kunstigaleriisid ja muuseume. Põikame sisse 18. saj ehitatud ja originaalsena säilinud majja, kus kujutatakse tolleaegsete inimeste tavapärast eluviisi. Kööki ja elutuba näidatakse kahel erineval viisil, nii nagu need olid linnas ja maal. Põnev on uudistada ka väikest peidetud kambrit, kuhu naised pidid varjuma külaliste korral. Maarja kirikus näeme Albaania 16. saj kuulsama kunstniku Onufri ikoonide kogu. Öömaja ***hotellis (2-sed toad).

8. päev

Hommikusöök. Suundume Makedooniasse. Olenevalt piiril kulunud ajast näeme kui palju jääb veel vaba aega Ohridis. Ühine õhtusöök (hinna sees). Transfeer lennujaama.

9. päev

Otselend Ohrid-Tallinn kl. 01.20-05.20 (NB! Kohalikud ajad, lennuajad võivad muutuda, palun kontrollige neid paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

SOODUSHIND:
799 € korduvreisijatele

839 € tavahind

Korduvreisija soodushind kehtib Tensi-Reiside korduvreisijatele ja kõikidele uutele broneerijatele kuni 31.12.2017.

HINNA SEES:

 • lennupiletid Tallinn-Ohrid-Tallinn,
 • lennujaamamaksud 26 € (30.09.2017.a. seisuga, võivad muutuda),
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi,
 • öömajad ***hotellides koos hommikusöökidega (2-sed toad),
 • kohalik buss ringreisiks,
 • giid-grupijuht ja eestkeelsed ekskursioonid,
 • kohalik litsenseeritud giid Albaanias,
 • käibemaks.

LISATASU EEST (tellimine ja tasumine enne reisi):

 • tervisekindlustus või tervise- ja reisitõrkekindlustus (hinnad sõltuvad vanusest),
 • ühene majutus … €

Lendudel teenindab LOT Polish Airlines/Nordica. Lennukisse on lubatud tasuta kaasa võtta üks äraantav pagasiühik kaaluga kuni 23 kg. Lisaks võib salongi võtta käsipagasi maksimummõõtmetega 55x40x23 cm ja kaaluga 8 kg. Pagasireeglid https://www.ecaa.ee/et/reisimine-ohutus-lennundusjulgestus/mida-ei-tohi-reisile-kaasa-votta

 

KAASA: EV pass (peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu), mugavad jalanõud, ujumisriided, rannarätik.

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.


Mõningad hinnad, tasumine kohapeal (2017. a. andmetel, võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast):

 • Albaania programmiga seotud sissepääsudele kulub kokku u … €. Sissepääsude raha korjab giid ühe korraga ja eurodes.
 • Lõunasöökidele võib arvestada u 10 € väärtuses lekke ühe söögikorra eest (valuuta vahetatakse kohapeal).
 • Albaanias on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile. Selleks võiks arvestada kuni 10 €.

 

Albaanias kehtib kohalik raha lekk (1 ALL = 0,007 € ehk 1 € = 140 lekki)

Makedoonias lõunasöök al. 5 € ; kokteilid 1-2 €; õlu al. 1 €.

 

 

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Tensi-Reiside pakettreisilepinguga!
Tagasi Üles